Happy Together

Plakat filmu  Happy Together

Najbliższe projekcje:

30.06 czw. / godz. 20:00 — kup bilet

Happy Together

reżyseria: Wong Kar Wai
scenariusz: Wong Kar Wai na podstawie Manuela Puigu
obsada: Leslie Cheung, Tony Chiu-Wai Leung, Chang Chen
produkcja: 1997, Hongkong, Japonia, Korea Południowa
czas trwania: 98'

Najbliższe projekcje:

30.06 czw. / godz. 20:00 — kup bilet

Na ekranie od 17. czerwca

Namiętność i chorobliwa zazdrość, potrzeba ekscytacji i stabilności, rozstania i powroty. Ho Po-wing i Lai Yiu-fai wyjeżdżają do Buenos Aires, by tchnąć nowe życie w swój niespokojny związek. Kochanków łączy więź mocna i destrukcyjna zarazem, emocji nie sposób pozostawić za sobą na drugim kontynencie. Pod deszczowymi chmurami i w palącym słońcu Argentyny, w pełnych napięcia rytmach tanga, mężczyźni odnajdą się i zagubią po raz kolejny.

Mistrzowski melodramat z największymi gwiazdami hongkońskiego kina - Leslie Cheungiem i Tonym Leungiem. Choć kamera Christophera Doyle’a łapie w obiektyw znacznie więcej przestrzeni niż zwykle, uczuciowa pułapka, w jakiej tkwią bohaterowie, pozostaje źródłem bólu, z którego nie potrafią zrezygnować. Jedna z najbardziej poruszających historii miłosnych w dziejach kina - i jedna z najważniejszych fabuł dla społeczności LGBTIQ w Hongkongu.

Spragnieni miłości

Plakat filmu Spragnieni miłości

Spragnieni miłości

reżyseria: Wong Kar Wai
scenariusz: Wong Kar Wai
obsada: Tony Chiu-Wai Leung, Maggie Cheung, Siu Ping-Lam
produkcja: 2000, Hongkong, Chiny
czas trwania: 98'

Hongkong, skąpany w złotym świetle lata 60. Chow Mo-wan i Su Li-zhen mieszkają w sąsiadujących ze sobą wynajętych mieszkaniach. Idealnie uczesany dziennikarz i elegancka sekretarka w perfekcyjnie skrojonych sukienkach wymieniają na schodach zdawkowe uprzejmości. Do czasu, gdy nie odkryją, że ich małżonków połączył romans. Milczące porozumienie stanie się podłożem relacji, która w tym miejscu i w tym czasie nie powinna była się wydarzyć.

Ekstrawagancko zmysłowe arcydzieło to poemat o niespełnionych pragnieniach i dotkliwej samotności. Jeden z najpiękniejszych obrazów w historii kina, mistrzowsko skrojony z cieni, lustrzanych odbić, ukradkiem chwytanych gestów i spojrzeń. Gęsto wypełniająca kadry muzyka, dym papierosów, ornamenty tapet i jadeitowe filiżanki budują tło dla przenikliwej nostalgii - tęsknoty za tym, co odeszło i za tym, czego nigdy nie było.

Yang

Plakat filmu Yang

Najbliższe projekcje:

01.07 pt. / godz. 21:30 — kup bilet
02.07 sob. / godz. 20:15 — kup bilet
03.07 niedz. / godz. 20:15 — kup bilet

Yang

reżyseria: Kogonada
scenariusz: Kogonada, Alexander Weinstein
obsada: Colin Farrell, Jodie Turner-Smith, Justin H. Nim
produkcja: 2021, USA
czas trwania: 96'

Jake prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną Kyrą i ich córką Miką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem.

Fucking Bornholm

Plakat filmu Fucking Bornholm

Najbliższe projekcje:

30.06 czw. / godz. 18:00 — kup bilet

Fucking Bornholm

reżyseria: Anna Kazejak
scenariusz: Filip Kasperaszek, Anna Kazejak
obsada: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak, Grzegorz Damięcki, Magnus Krepper
produkcja: 2022, Polska
czas trwania: 95'

Najbliższe projekcje:

30.06 czw. / godz. 18:00 — kup bilet

Dwie pary – małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera, dzieci i majówkowy wjazd na sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie „****ing Bornholm” w reżyserii Anny Kazejak przekonają się, że wszystko, a jeden incydent może uruchomić prawdziwą lawinę. W rolach głównych Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki.

„****ing Bornholm” dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych. Brzmi znajomo, jak materiał na najlepsze memy i śmiech przez łzy? Bo tak właśnie jest.

Chiara

Plakat filmu Chiara

Najbliższe projekcje:

01.07 pt. / godz. 19:15 — kup bilet
02.07 sob. / godz. 18:00 — kup bilet
03.07 niedz. / godz. 18:00 — kup bilet

Chiara

reżyseria: Jonas Carpignano
scenariusz: Jonas Carpignano
obsada: Swamy Rotolo, Rosa Caccamo, Claudio Rotolo
produkcja: 2021, Włochy, Francja
czas trwania: 122'
wersja językowa: Włoski z polskimi napisami

Osiemnaste urodziny najstarszej córki Claudia i Carmeli to dobra okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Giulia i jej trzy lata młodsza siostra Chiara ku uciesze zgromadzonych gości brylują na parkiecie. Rodzinną sielankę zakłóci jednak brutalny akt przemocy.

Po tym, jak samochód Claudia został wysadzony w powietrze, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Co więcej, matka tytułowej bohaterki nie chce udzielić jej żadnych wyjaśnień. Chiara powoli otwiera oczy na rzeczywistość, którą wcześniej ignorowała, i na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Doprowadzi ją ono do momentu, kiedy będzie musiała zdecydować o swojej przyszłości i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsze dla niej jest lojalność wobec rodziny, czy szansa na nowe życie.

Książę

Plakat filmu Książę

Najbliższe projekcje:

01.07 pt. / godz. 17:30 — kup bilet
02.07 sob. / godz. 16:00 — kup bilet
03.07 niedz. / godz. 16:00 — kup bilet

Książę

reżyseria: Roger Michell
obsada: Helen Mirren, Jim Broadbent, Matthew Goode, Fionn Whitehead
produkcja: 2020, Wielka Brytania
czas trwania: 95'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / in English with polish subtitles

Oparta na niesłychanych, lecz prawdziwych wydarzeniach komedia o zwykłym człowieku, który, niczym Robin Hood, ośmieszył brytyjskie władze dokonując zuchwałej kradzieży pewnego arcydzieła w szczytnym celu.

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna między¬narodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

Za duży na bajki

Plakat filmu Za duży na bajki

Najbliższe projekcje:

30.06 czw. / godz. 16:00 — kup bilet
01.07 pt. / godz. 15:45 — kup bilet

Za duży na bajki

reżyseria: Kristoffer Rus
scenariusz: Agnieszka Dąbrowska
obsada: Maciej Karaś, Patryk Siemek, Amelia Fijałkowska, Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Andrzej Grabowski.
produkcja: 2022, Polska
czas trwania: 106'

Najbliższe projekcje:

30.06 czw. / godz. 16:00 — kup bilet

Pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie i pokazuje, że #DzieciMajaMoc.

Historia opowiedziana jest językiem zrozumiałym i atrakcyjnym dla współczesnych dzieciaków, jej młodzi bohaterowie walczą o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym, a na drodze do zwycięstwa pasja do gier komputerowych okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości.