Annette

Plakat

Annette

reżyseria: Leos Carax
scenariusz: Leos Carax
obsada: Adam Driver, Marion Cotillard, Simon Helberg
produkcja: 2021, Niemcy, Francja
czas trwania: 140'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami

Na ekranie od 20 sierpnia.

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję - Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land” oraz „Moulin Rouge!”

„Annette” to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji. Film otworzy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes i w Konkursie Głównym powalczy o Złotą Palmę.

Wróg doskonały

Plakat

Wróg doskonały

reżyseria: Kiké Maíllo
scenariusz: Kiké Maíllo, Cristina Clemente
obsada: Tomasz Kot, Athena Strates, Marta Nieto
produkcja: 2020, Hiszpania, Francja
czas trwania: 87'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot.
Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie…
„Wróg doskonały” to 88 minut mistrzowsko narastającego napięcia oraz znakomity debiut Tomasza Kota w zagranicznej produkcji i psychologicznym thrillerze. To również zaskakująca i wciągająca adaptacja powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga”, której podjął się hiszpański reżyser Kiké Maíllo. Światowa premiera filmu miała miejsce na 53. MFF w Sitges.

Fritzi – przyjaźń bez granic

Plakat

Fritzi – przyjaźń bez granic

reżyseria: Matthias Bruhn, Ralf Kukula
scenariusz: Beate Völcker
produkcja: 2019, Niemcy
czas trwania: 86'
wersja językowa: Dubbing polski

Lato 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. Dwunastoletnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Dziewczyna już wkrótce przekona się czym jest pokojowa rewolucja oraz siła lojalności.

Przyjaciółka Fritzi – Sophie wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę ukochanego pieska o imieniu Sputnik. Jednak jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Pozbawiona swojej najlepszej przyjaciółki, Fritzi przypadkowo trafia na demonstrację. Widzi wokół siebie ludzi, którzy chcą zmienić swój kraj na lepsze. Zainspirowana nietypową sytuacją wpada na sprytny pomysł: musi pomóc Sputnikowi odnaleźć Sophie, bez względu na okoliczności. Z pomocą kolegi z klasy spróbuje przekroczyć pilnie strzeżoną granicę. Wszystko, by pomóc przyjaciółce!

Deportacja 4446

Plakat
Najblisze projekcje:
05.08 czw. / godz. 19:00 — wstęp wolny

Deportacja 4446

reżyseria: Olesya Morgunets-Isaenko
scenariusz: Taras Laser
obsada: Larysa Rusnak, Iryna Lazer, Daryna Novikova, Vadym Kurylko
produkcja: 2020, Ukraina
czas trwania: 75'
wersja językowa: Ukraiński bez polskich napisów

Najblisze projekcje:
05.08 czw. / godz. 19:00 — wstęp wolny

W latach 1944–1946 ponad 480 000 Ukraińców zostało zmuszonych do opuszczenia terenów współczesnej północno-wschodniej Polski — Chołmszczyny, Nadssania, Podlaski, Łemkowszczyzny. Świadek opowiada o deportacji i wspomina straszne warunki, w jakich był i jak inni Ukraińcy zostali wywiezieni z Polski do Ukraińskiego Związku Republik Socjalistycznych.

(opis organizatorów Fundacja Widowisk Masowych)

Puls

Plakat
Najblisze projekcje:
12.08 czw. / godz. 19:00 — wstęp wolny

Puls

reżyseria: Sergii Chebotarenko
obsada: Natalia Babenko, Victoria Levchenko, Alexander Kobzar
produkcja: 2021, Ukraina
czas trwania: 97'
wersja językowa: Ukraiński bez polskich napisów

Film na faktach opowiada historie Oksany Boturchuk, Ukraińskiej lekkoatletki i mistrzyni paraolimpijskiej z 2008 roku, pięciokrotnej zdobywczyni srebra i brązu Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2008, 2012 i 2016.

(opis organizatorów Fundacja Widowisk Masowych)

Jak wywołałem byłą żonę

Plakat
Najblisze projekcje:
02.08 pon. / godz. 15:00 — kup bilet
03.08 wt. / godz. 15:00 — kup bilet
04.08 śr. / godz. 15:00 — kup bilet

Jak wywołałem byłą żonę

reżyseria: Edward Hall
scenariusz: Piers Ashworth, Meg Leonard, Nick Moorcroft
obsada: Dan Stevens, Isla Fisher, Leslie Mann, Judi Dench
produkcja: 2020, Wielka Brytania
czas trwania: 95'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami

Najblisze projekcje:
02.08 pon. / godz. 15:00 — kup bilet
03.08 wt. / godz. 15:00 — kup bilet
04.08 śr. / godz. 15:00 — kup bilet

Ruth i Charles są na pozór idealnym małżeństwem. Pieniądze, sława, piękny dom i ocean wolnego czasu – każdy chciałby tak żyć. Jednak ich domowa idylla zostanie wkrótce przerwana. Pewnego dnia małżonkowie biorą udział w seansie spirytystycznym, w czasie którego zostaje przywołany duch ekscentrycznej Elwiry – byłej żony Charlesa. Od tej pory wszyscy muszą radzić sobie z zaskakującym miłosnym trójkątem. Między żonami iskrzy, Elwira nie chce odejść, Charles nie wie, co robić, a Ruth pragnie jak najszybciej pozbyć się swojej rywalki.