A potem tańczyliśmy

Plakat
Najblisze projekcje:
25.09, pt. / godz. 20:45 — kup bilet
26.09, sob. / godz. 20:45 — kup bilet
27.09, niedz. / godz. 20:45 — kup bilet

A potem tańczyliśmy

reżyseria: Levan Akin
scenariusz: Levan Akin
obsada: Levan Gelbakhiani, Bachi Valishvili, Ana Javakishvili
produkcja: 2019, Szwecja, Gruzja, Francja
czas trwania: 113'

Najblisze projekcje:
25.09, pt. / godz. 20:45 — kup bilet
26.09, sob. / godz. 20:45 — kup bilet
27.09, niedz. / godz. 20:45 — kup bilet

Merab od najmłodszych lat trenuje ze swoją taneczną partnerką Mary w National Georgian Ensemble. Zgodnie z gruzińskim zwyczajem, kiedy mężczyzna tańczy, nie może pokazywać słabości. Taniec mężczyzny to emanacja siły, pokaz totalnej kontroli nad emocjami. Miękkość w tańcu to brak siły, brak męskości. Trzeba być twardym, zwartym i gotowym. Tymczasem do zespołu dołącza charyzmatyczny i jednocześnie beztroski Irakli, który zdaje się przeczyć tym zasadom. Poukładany świat Meraba wywraca się do góry nogami. Irakli staje się jego największym rywalem, ale nieoczekiwanie także obiektem pożądania. W konserwatywnym otoczeniu, jeśli Merab będzie chciał podążać za swoimi pragnieniami, musi dużo zaryzykować. Być może wszystko. Historia o odkrywaniu prawdziwej tożsamości i byciu z nią w zgodzie.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Plakat
Najblisze projekcje:
25.09, pt. / godz. 18:15 — kup bilet
26.09, sob. / godz. 18:15 — kup bilet
27.09, niedz. / godz. 18:15 — kup bilet

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

reżyseria: Jan Holoubek
scenariusz: Andrzej Gołda
obsada: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Andrzej Chojnacki
produkcja: 2020, Polska
czas trwania: 112'

Najblisze projekcje:
25.09, pt. / godz. 18:15 — kup bilet
26.09, sob. / godz. 18:15 — kup bilet
27.09, niedz. / godz. 18:15 — kup bilet

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – debiut reżyserski Jana Holoubka – to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?
Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady więzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.  
Historia Tomasza Komendy była tematem głośnego, wyróżnionego nagrodą MediaTory reportażu TVN Grzegorza Głuszaka. Według badań przeprowadzonych przez Wirtualną Polskę o sprawie niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny usłyszało aż 89% Polaków i do dziś uchodzi ona za jedną z najbardziej niechlubnych kart w dziejach polskiego sądownictwa. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie. Pełna napięcia i mocnych, wyrazistych postaci historia, stworzona według najlepszych zachodnich wzorców. Pokazująca nieznane wątki i rzucająca nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Komendy.

Zestaw filmów krótkometrażowych

Plakat
Najblisze projekcje:
26.09, sob. / godz. 15:00 — wstęp wolny
27.09, niedz. / godz. 15:00 — wstęp wolny

Zestaw filmów krótkometrażowych

reżyseria: Anna Dudko, Olga Hawryłowa, Sergij Melniczenko, Sergij Melniczenko
produkcja: 2019, Ukraina
czas trwania: 64'
wersja językowa: Ukraiński

Najblisze projekcje:
26.09, sob. / godz. 15:00 — wstęp wolny
27.09, niedz. / godz. 15:00 — wstęp wolny

„Dziewczynka z rybim ogonem" to opowieść o dziewczynce, która pewnego dnia ze swojego pokoju przenosi się do zaczarowanego lasu. W czasie swojej magicznej podróży zauważa, że wyrósł jej rybi ogon! Ale to jeszcze nie koniec przygód. W magicznym lesie czeka na nią wiele niespodzianek, na przykład spotyka żelaznego wilka, który mówi zagadkami i opowiada jej dziwną bajkę. Dziewczynka przenosi się do różnych krajów, a nawet spotyka się ze śmiercią. I wszystko to w jednym celu: aby zrozumieć swoje prawdziwe marzenia.

Kraina marzeń
Ukraiński zespół „Wopli Widopliassowa" prezentuje teledysk do piosenki "Kraina marzeń". Animacja opowiada o przygodach dziewczynki w fantastycznej krainie.

Krótkometrażowy film animowany "Świetny potwór" to historia o niezwykłej przyjaźni dziewczynki Soni i potworka Czu, przedstawiająca fikcyjny świat stworzony na podstawie książki Ołeksandra Dermanskiego.

Wojna, która zmieniła Rondo
Fabuła filmu opowiada historię miasta Ronda. Jego mieszkańcy wiodą spokojne i dostanie życie, aż do czasu, kiedy rozpoczyna się straszliwa wojna, która doszczętnie niszczy dotychczasowy porządek. Głównymi bohaterami opowieści są bajeczne stworzenia, które postanawiają walczyć ze złem. Jest to ogromny akt odwagi, gdyż każde z nich powstało z kruchych materiałów takich, jak szkło czy papier. Jednak ich upór, determinacja oraz zaangażowanie pozostałych mieszkańców Ronda sprawia, że zło zostaje ostatecznie pokonane. „Wojna, która zmieniła Rondo" to opowieść o sile współpracy, o odwadze i stawianiu czoła własnym słabościom oraz niezwykłej determinacji w dążeniu do celu.

Sama sobie tutaj" to opowieść o 5-letniej dziewczynce, która gubi się w dużym mieście. Wszystko przez fatalną pomyłkę. Dziewczynka podczas zimowego spaceru dla zabawy przebiera swojego kotka we własne ubranie. Podobieństwo jest tak duże, że jej mama myli ją ze zwierzęciem! Ta chwila nieuwagi powoduje, że dziewczynka zostaje sama i musi odnaleźć drogę w obcej okolicy.

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

Plakat
Najblisze projekcje:
26.09, sob. / godz. 16:30 — kup bilet
27.09, niedz. / godz. 16:30 — kup bilet
01.10, czw. / godz. 16:30 — kup bilet

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

reżyseria: Lorenzo Mattotti
scenariusz: Thomas Bidegain, Jean-Luc Fromental, Lorenzo Mattotti
obsada: Roman Gutek, Andrzej Chyra
produkcja: 2019, Francja, Włochy
czas trwania: 82'
wersja językowa: Polski dubbing

Najblisze projekcje:
26.09, sob. / godz. 16:30 — kup bilet
27.09, niedz. / godz. 16:30 — kup bilet
01.10, czw. / godz. 16:30 — kup bilet

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe, zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.