Parasite

Plakat
Najblisze projekcje:
16.02, nie. / godz. 15:30 — kup bilet

Parasite

reżyseria: Bong Joon-ho
scenariusz: Bong Joon-ho
obsada: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam
produkcja: 2019, Korea Południowa
czas trwania: 132

Najblisze projekcje:
16.02, nie. / godz. 15:30 - kup bilet

Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczność. „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć. „Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

Kłamstewko

Plakat
Najblisze projekcje:
20.02, czw. / godz. 20:25 — kup bilet
19.02, śro. / godz. 20:25 — kup bilet
18.02, wto. / godz. 20:25 — kup bilet

Kłamstewko

reżyseria: Lulu Wang
scenariusz: Lulu Wang
obsada: ​Awkwafina, Zhao Shuzhen, Tzi Ma, Diana Lin
produkcja: 2019, Chiny, USA
czas trwania: 100

Najblisze projekcje:
20.02, czw. / godz. 20:25 - kup bilet
19.02, śro. / godz. 20:25 - kup bilet
18.02, wto. / godz. 20:25 - kup bilet

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać.Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

Uwielbiany przez widzów i krytyków, jeden z najlepszych filmów roku – 99%pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes, z nagrodzoną Złotym Globem dla Najlepszej Aktorki rewelacyjną Awkwafiną!

„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń komedia o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją, podróżując z odległych stron świata, pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego ​Między słowami​ Sofii Coppoli. W rolach głównych: Awkwafina, nagrodzona Złotym Globem dla Najlepszej Aktorki w musicalu lub komedii i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła nominacje m.in. do Film Independent Spirit Awards i Satellite Awards.

Nędznicy

Plakat
Najblisze projekcje:
22.02, sob. / godz. 20:30 — kup bilet

Nędznicy

reżyseria: Ladj Ly
scenariusz: Ladj Ly, Giordano Gederlini, Alexis Manenti
obsada: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga
produkcja: 2019, Francja
czas trwania: 102

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy” to jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca 12 nominacji do Cezarów i trzech statuetek Lumières Awards, w tym dla Najlepszego Filmu, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad dwa miliony widzów).

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

Małe kobietki

Plakat
Najblisze projekcje:
21.02, pią. / godz. 18:00 — kup bilet
22.02, sob. / godz. 18:00 — kup bilet
23.02, nie. / godz. 18:00 — kup bilet

Małe kobietki

reżyseria: Greta Gerwig
scenariusz: Greta Gerwig na podstawie powieści Louisa May Alcott
obsada: Saoirse Ronan, Emmę Watson, Florence Pugh, Elizę Scanlen, Timothee Chalamet, Laura Dern, Meryl Streep.
produkcja: 2019, USA
czas trwania: 135

Najblisze projekcje:
16.02, nie. / godz. 18:00 - kup bilet
17.02, pon. / godz. 18:00 - kup bilet
18.02, wto. / godz. 18:00 - kup bilet

Scenarzystka i reżyserka Greta Gerwig („Lady Bird”) podeszła do tematu kultowej powieści „Małe kobietki”, bazując na książce oraz rysunkach Louisy May Alcott; przygląda się alter ego autorki – Jo March, sięgając do fikcyjnego życia, które ta prowadzi w wyobraźni. Spojrzenie Gerwig na ukochaną przez publiczność historię czterech sióstr March, zdeterminowanych, by żyć po swojemu, jest zarówno ponadczasowe, jak i silnie osadzone w rzeczywistości. W rolach Jo, Meg, Amy i Beth zobaczymy Saoirse Ronan, Emmę Watson, Florence Pugh oraz Elizę Scanlen. W filmie występują także: Timothee Chalamet w roli sąsiada sióstr March – Lauriego oraz Laura Dern jako Marmee i Meryl Streep jako ciotka March.

Chór ciepłowników

Plakat

Chór ciepłowników

reżyseria: Nadia Parfan
scenariusz: Nadia Parfan
produkcja: 2019, Ukraina
czas trwania: 64

Miejskie przedsiębiorstwo energetyki cieplnej z Iwano-Frankiwska dba o potrzeby kulturalne swoich pracowników. Raz w tygodniu mogą oderwać się od codziennej rutyny, zdezelowanej infrastruktury i uciążliwych klientów, by wziąć udział w próbach chóru zakładowego. Śpiewane przez nich pieśni ludowe i patriotyczne stają się pomostem między minioną komunistyczną erą, a nową rzeczywistością polityczno-gospodarczą. Pomagają złagodzić szok transformacji i przez chwilę po prostu być ze sobą razem – jak za dawnych czasów.

(opis festiwalowy Krakow Film Festival)

Marianne i Leonard: Słowa miłości

Plakat
Najblisze projekcje:
17.02, pon. / godz. 16:00 — kup bilet
18.02, wto. / godz. 16:00 — kup bilet
19.02, śro. / godz. 16:00 — kup bilet

Marianne i Leonard: Słowa miłości

reżyseria: Nick Broomfield
scenariusz: Nick Broomfield
obsada: Leonard Cohen, Marianne Ilhen
produkcja: 2019, USA
czas trwania: 102

Najblisze projekcje:
17.02, pon. / godz. 16:00 - kup bilet
18.02, wto. / godz. 16:00 - kup bilet
19.02, śro. / godz. 16:00 - kup bilet

Film legendy brytyjskiego dokumentu, Nicka Broomfielda. „Marianne i Leonard: Słowa miłości” to piękna i dramatyczna historia miłości Leonarda Cohena i jego muzy Marianne Ihlen. Ich uczucie narodziło się w 1960 roku na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, w miejscu do którego zjeżdżali się artyści z całego świata. Film pokazuje początki ich związku oraz to jak zmieniła się ich miłość, gdy Cohen odniósł muzyczny sukces.

To właśnie na Hydrze w 1968 roku, wówczas 20 letni Nick Broomfield poznał Marianne Ihlen. Marianne pokazała mu muzykę Leonarda Cohena i zachęciła do stworzenia pierwszego filmu.

Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.