Noc Kin Studyjnych

Noc Kin Studyjnych

Druga edycja Nocy Kin Studyjnych organizowana w cyklu „Krakowskich Nocy”. 25 września krakowskie kina studyjne zaproszają widzów do swoich sal na specjalnie przygotowane projekcje.

Koreański Paradox:
16:00 Minari reż. Lee Isaac Chung / USA / 2020 / 115’
Zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

20:30 Płomienie reż. Chang-dong Lee / Korea Południowa / 2018 / 148 ‘
Jong-soo żyje z dorywczych prac w położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej miasteczku Paju. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, dawną koleżankę z klasy. Idą na drinka, gdzie Hae-mi wyznaje, że lubiła Jong-soo, kiedy była młodsza, ale zawsze ją ignorował.
Dziewczyna opowiada koledze o bliskich planach podróży do Afryki i prosi go o karmienie kota, kiedy jej nie będzie. Następnego dnia para spotyka się w mieszkaniu Hae-mi, co kończy się namiętnym seksem. Niedługo potem Hae-mi wyjeżdża, zaś zakochanemu Jong-soo pozostaje snucie planów o wspólnej przyszłości.

23:30 Maggie reż. Ok-seop Yi / Korea Południowa / 2018 / 88’ z angielskimi napisami
Niewielkim szpitalem wstrząsa skandalik: światło dzienne ujrzała klisza rentgenowska, na której widnieje niezbity dowód, że jakaś para w laboratorium bawiła się w doktora. Do winy poczuwa się pielęgniarka Yoon-young i jej chłopak, który potrafi kreślić tuszem kosmiczne tatuaże. Tymczasem prawie wszyscy pracownicy biorą urlop zdrowotny – czyżby także mieli coś na sumieniu? Co mają z tym wspólnego pojawiające się nagle na ulicach Seulu głębokie kratery? I co na ten temat sądzi gadający sum?

Bezpłatne wejściówki (maksymalnie 2 na jeden seans na osobę) na wydarzenie będą dostępne w kasie kina od 20 września (poniedziałek).

Najblisze projekcje:

25.09 sob. / godz. 12:00

Z taśmy filmowej na ekran — wstęp wolny

25.09 sob. / godz. 16:00

Minari / reż. Lee Isaac Chung — wstęp wolny

25.09 sob. / godz. 20:30

Płomienie / reż. Chang-dong Lee — wstęp wolny

25.09 sob. / godz. 23:30

Maggie / reż. Ok-seop Yi — wstęp wolny

KINOLUB

KINOLUB

KINOLUB to festiwal filmowy dla młodych widzów, który odbywa się w kinach i ośrodkach kultury w Polsce południowo-wschodniej. Odbywa się zarówno w większych miastach (Kraków, Kielce, Rzeszów), jak i w mniejszych ośrodkach wiejskich.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Stałym i najważniejszym elementem programu we wszystkich miastach festiwalowych są pokazy filmów dla dzieci i młodzieży, międzynarodowych produkcji, aktorskich i animowanych, wartościowych pod względem rzemiosła filmowego jak i przekazywanych treści.

W konkursie prezentowanych jest co roku ok. 40-60 produkcji pełno- i krótkometrażowych wcześniej nie prezentowanych, a także tych, które zostały nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Filmy ocenia i nagradza jury profesjonalne oraz dziecięce.

Najblisze projekcje:

27.09 pon. / godz. 12:30

Mój dziadek jest kosmitą / reż. Dražen Žarković, Marina Andree Skop — kup bilet

28.09 wt. / godz. 9:30

Drzewo / reż. N. Aditya Kunigal — kup bilet

29.09 śr. / godz. 9:30

Jackie i Oopjen / reż. Annemarie van de Mond — kup bilet

29.09 śr. / godz. 11:15

Bitwa / reż. Anar Abbasov — kup bilet

29.09 śr. / godz. 13:00

Śmieszne czerwone buty / reż. James Robin Mayo — kup bilet