Dni Filmu Niemieckiego

Plakat

Dni Filmu Niemieckiego

Dni Filmu Niemieckiego to przegląd najciekawszych i najgłośniejszych filmów współczesnego niemieckiego kina. Szeroki wachlarz gatunków, bez względu na komercyjny czy artystyczny charakter filmów, wiernie oddaje tendencje obecne w niemieckiej kinematografii.

Filmy dostępne online w e-kinie Paradox na platformie www.mojeekino.pl - w dniach 23-29 listopada.

Toni Erdmann reż. Maren Ade
Błąd systemu reż. Nora Fingscheidt
24 tygodnie reż. Anne Zohra Berrached
Obrazy bez autora reż. Florian Henckel von Donnersmarck
Kapitan reż. Robert Schwentke
Była sobie dziewczynka reż. Mark Monheim Milcząca rewolucja reż. Lars Kraume
dostęp VOD na 48h - 15 zł

...a DLA DZIECI:
☀ Przygoda Nelly reż. Dominik Wessely
☀ Wielka wyprawa Molly reż. Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger
dostęp VOD na 48h - 13 zł

18. GDAŃSK DOCFILM FESTIVAL

Plakat

18. GDAŃSK DOCFILM FESTIVAL

W dniach 30.11 – 02.12. 2020 roku odbędzie się 18. edycja Gdańsk DocFilm Festival, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Filmowej.

Tegoroczna edycja odbędzie się online na platformie mojeekino.pl Pokazy będą do zobaczenia również w E-KINO Paradox, a już niebawem podamy więcej szczegółów.

Jak co roku w Konkursie Głównym o statuetkę Bramy Wolności oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł ufundowaną przez prezydenta Miasta Gdańska rywalizować będą obrazy dokumentalne
z całego świata.

W Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych znalazło się 15 tytułów. Zwycięzca konkursu otrzyma statuetkę Gdańskie Dźwigi i nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł ufundowaną przez Fundację Gdańską.

14. Sputnik nad Polską

Plakat

14. Sputnik nad Polską

  1. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" odbędzie się online w dniach 12-20 grudnia. Zapraszam do E-KINO Paradox na platformie mojeekino.pl

Pełny program znajdą Państwo na stronie www.sputnikfestiwal.pl

W Konkursie Filmów Fabularnych znalazł się film Iwana I. Twierdowskiego pt. „Konferencja”, który otrzymał Nagrodę im. G. Gorina za „Najlepszy scenariusz” na tegorocznym ORFF „Kinotawr” w Soczi, „Hipnoza” Walerego Todorowskiego, reżysera musicalu „Bikiniarze”, za który otrzymał Nagrodę Publiczności na Festiwalu Sputnik w 2009 roku. Wśród filmów konkursowych nie zabraknie pełnometrażowego debiutu Filippa Jurjewa „Kitoboy”, który zdobył nagrodę za reżyserię na tegorocznym ORFF „Kinotawr” w Soczi, a także został uznany najlepszym filmem programu Giornate degli Autori na MFF w Wenecji.

Tradycyjnie zaproponujemy przegląd dokumentów „Konkurs Filmów Dokumentalnych – Rosja w dokumencie”. Wśród nich film „Puste strony” Mariji Popricak zobrazuje nam życie ostatniej rodziny carów rosyjskich, „33 słowa o dizajnie” w reżyserii Natalii Klimczuk i Olgi Morozowej przeniesie nas w świat sztuki, a obraz „Andriej Tarkowski. W świątyni kina” Andrieja A. Tarkowskiego – syna sławnego reżysera – przybliży nam sylwetkę autora „Stalkera”.

W tegorocznej sekcji, poświęconej twórczości Andrieja Chrżanowskiego pokażemy najnowszy, tegoroczny film artysty „Nos albo spisek odmieńców”, pełnometrażowy obraz pt. „Półtora pokoju”, który został zwycięzcą 4. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” w 2011 roku, a także wcześniejsze krótkometrażowe animacje jego autorstwa: „Półtora kota”, „Długa podróż” i „Lew z siwą brodą”. W osobnym bloku przyjrzymy się również twórczości studentów Szkoły Filmowej Kina Animacyjnego „Szar”, w której Andriej Chrżanowski obecnie wykłada.

W „Kalejdoskopie Nowego Kina” zobaczymy m.in. film biograficzny o konstruktorze broni M. Kałasznikowie – „Kałasznikow” w reżyserii Konstantina Busłowa, a także komedię „Happy end” Jewgienija Szeliakina o mężczyźnie, który budzi się na plaży w Tajlandii, nie mając pojęcia kim jest i gdzie się znajduje.

W tym roku pojawi się nowa sekcja „Nowe spojrzenie – debiuty”. Będzie to blok poświęcony młodym, utalentowanym rosyjskim reżyserom, którzy zrealizowali swoje pierwsze filmy w ciągu ostatnich dwóch lat. Wśród nich dramat Antona Kołomiejca „Wasz korepetytor” o nierównej miłości.

  1. Mały Sputnik zaprezentuje w tym roku najnowsze rosyjskie produkcje, skierowane zarówno do najmłodszych widzów, jak i młodzieży. Wśród tytułów znajdzie się m.in. film familijny „Klucz czasu” Aleksieja Tielnowa.