The Best of Kino Flyer

Plakat

The Best of Kino Flyer

Kino Flyer - to inicjatywa studentów i wykładowców Pracowni Animacji Instytutu Sztuki Mediów UP w Krakowie, w ramach której prezentowane są etiudy studentów i dyplomantów kierunków Digital Design, Grafika, Sztuka i Media oraz Art&Design.

The best of Kino Flyer to selekcja najlepszych filmów dyplomowych i etiud studenckich, nagradzanych i pokazywanych na festiwalach w Polsce i na świecie. Wśród nich są animacje, filmy eksperymentalne, dokumentalne i mieszane, o tematyce tak różnorodnej, jak bezkresne granice wyobraźni autorów. Filmy wzruszające, wysmakowane wizualnie i przerażające.

Najblisze projekcje:

16.06 śr. / godz. 17:00

18.06 pt. / godz. 22:00

19.06 sob. / godz. 14:00

20.06 niedz. / godz. 14:00

Mr. Gaga - pokaz plenerowy

Mr. Gaga - pokaz plenerowy

Grupa tańca współczesnego a g i t a t u s skupia młodych ludzi poszukujących własnych przestrzeni twórczych, którzy poprzez taniec i ruch uczą się siebie, tworzą własny alfabet znaczeń, przełożonych na gest, emocję i dźwięk. Poszukując w przestrzeni tańca współczesnego i teatru ruchu, kształcą nie tylko ciało, ale też umysł i ducha.
Wspólnie z a g i t a t u s świętujemy 15-lecie ich powstania specjalnym pokazem plenerowym dokumentu "Mr. Gaga" reż. Tomer Heymann. Zapraszamy 19 czerwca (sobota) godzina 21:30 / ogród Centrum Młodzieży / wstęp wolny.

Najblisze projekcje:

19.06 sob. / godz. 21:30

Mr. Gaga / reż. Tomer Heymann — wstęp wolny

HIROKAZU KOREEDA

Plakat

HIROKAZU KOREEDA

Koreeda to prawdopodobnie najbardziej ceniony współczesny japoński twórca. Nieobce są mu festiwale filmowe z najwyższej półki - zdobył Złotą Palmę w Cannes w 2018 roku za „Złodziejaszki”, a jego „Prawda” z udziałem Catherine Deneuve, Juliette Binoche i Ethana Hawke'a, otworzyła Festiwal w Wenecji w 2019 roku.

Koreeda, to mistrz opowieści rodzinnych, a jego mistrzostwo objawia się tym, że do swoich bohaterów podchodzi z wielką delikatnością i łagodnością. Na naszych oczach tworzy wielkie rzeczy z niewypowiedzianych myśli i małych gestów. W swoich filmach nieustannie kontynuuje poszukiwania – czym jest rodzina?

Zapraszam na przegląd do sali wirtualnej od 4 czerwca