Porozmawiajmy o filmie

Eastern

Plakat

Eastern

reżyseria: Piotr Adamski
scenariusz: Piotr Adamski, Michał Grochowiak
obsada: Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska
produkcja: 2020, Polska
czas trwania: 75'
wersja językowa: Polski z angielskimi napisami / with English subtitles

Zapraszam na pokaz specjalny 3 sierpnia o godz. 20:00. Po seansie zachęcam do obejrzenia rozmowy z twórcą filmu, która będzie dostępna tego samego dnia o godz. 21:30. Film będzie dostępny do 23:30. Rekomenduję rozpoczęcie seansu najpóźniej około godz. 21:00.

Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

„Eastern” otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8l3m za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. „przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”. Film jest pełnometrażowym debiutem Piotra Adamskiego, który jest zarówno reżyserem filmowym, jak i artystą wizualnym.