INTEGRACJA TY I JA

Ondyna

Plakat

Ondyna

reżyseria: Tomasz Śliwiński
scenariusz: Magda Hueckel, Tomasz Śliwiński
obsada: Magdalena Koleśnik, Bartosz Bielenia, Judyta Paradzińska-Górska
produkcja: 2019, Polska
czas trwania: 40'

Ondyna to mityczna nimfa wodna, która zakochała się w śmiertelniku. Był niewierny, więc rzuciła na niego klątwę – będzie oddychał tak długo, jak długo będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i umarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba zwana Klątwą Ondyny. Cezary mieszka z matką i jest zakochany w Emilii, wokalistce rockowej. Skrywa też mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.

Na krawędzi

Plakat

Na krawędzi

reżyseria: Rina Papish
scenariusz: Rina Papish
obsada: Avner
produkcja: 2020, Izrael
czas trwania: 50'

Niezwykła historia Avnera, mistrza w skydivingu i base jumpingu. Kiedy miał 28 lat, skoczył z mostu w Kalifornii, spadł na ziemię i został sparaliżowany. Dzięki wzruszającym spotkaniom i niezwykłym zdjęciom, obserwujemy różnicę między jego życiem przed i po wypadku.

Oko boga

Plakat

Oko boga

reżyseria: Igor Kawęcki
scenariusz: Igor Kawęcki
obsada: Olaf
produkcja: 2019, Polska
czas trwania: 17'

Film opowiada o ostatnich mieszkańcach kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem i głównym narratorem jest, żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25-letni Olaf, który w charakterystyczny dla siebie i subiektywny sposób opowiada o sobie, swojej rodzinie i sąsiadach. Obserwujący stopniową gentryfikację Kazimierza, a także świadomy tego, że jego rodzinny dom wkrótce przestanie istnieć, coraz bardziej ucieka w przeżycia wewnętrzne i fantazje. Jedną z nich jest przekonanie, że kamienica na ul. Brzozowej, w której mieszka, to centralne miejsce świata – Oko boga.

Raj

Plakat

Raj

reżyseria: Mateo Cabeza
scenariusz: Mateo Cabeza
produkcja: 2020, Hiszpania
czas trwania: 20'

Ojciec i syn przekraczają Morze Śródziemne, kierując się ważną misją: ratowaniem kruchego życia Tahy. Zawieszeni między pamięcią o ojczyźnie, którą pozostawili, a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, obaj uczą się przetrwać w szpitalnej sali.

Datek

Plakat

Datek

reżyseria: Tigran Metaks
scenariusz: Tigran Metaks
produkcja: 2021, Rosja
czas trwania: 10'

Po kradzieży portfela główny bohater, kieszonkowiec, dowiaduje się, że jego ofiara ma dziecko z niepełnosprawnością. Decyduje się zwrócić portfel z gotówką, ale jego współpracownicy sprzeciwiają się pomysłowi ...

Spojrzenie

Plakat

Spojrzenie

reżyseria: Wonjin Kim
scenariusz: Wonjin Kim
produkcja: 2020
czas trwania: 16'

Gdy niewidomy żebrak wchodzi do spóźnionego pociągu metra, osiem osób obojętnie odwraca się od niego. Gdy je mija, dziecko wskazuje na leżący na podłodze pięćdziesięciodolarowy banknot i napięcie wzrasta. Wszyscy schylają się po pieniądze, a po długiej walce banknot zdobywa sprzedawca. Ale żebrak wraca...