Dyskusyjny Klub Filmowy

Dyskusyjny Klub Filmowy

Buntownicy zawsze byli obecni w historii kina, i jako twórcy, i jako główni bohaterowie filmów. Mając w sobie coś odmiennego, nieustannie przyciągają nas do ekranów. To właśnie na nich - tych, którzy wymykają się schematom - skupi się najbliższy cykl Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Paradox.

Seanse filmowe odbywać się będą w ostatni wtorek miesiąca, od października 2022 do maja 2023. Każda projekcja w ramach DKF-u poprzedzona zostanie kilkunastominutową prelekcją przybliżającą reżysera i jego twórczość oraz konteksty istotne dla danego filmu. Po seansie będzie można dołączyć do dyskusji moderowanej przez prowadzącą DKF panią Dorotę Żak.

Dorota Żak - absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach oraz kulturoznawstwa tekstów kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, od 2019 roku prowadzi zajęcia z filmoznawstwa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Zainteresowana szeroko pojętą popkulturą, filmami i grami wideo.

PROGRAM:
28. luty Mechaniczna pomarańcza reż. Stanley Kubrick / Wielka Brytania, USA / 1971 / 136’
28. marzec Boże Ciało reż. Jan Komasa / Polska / 2019 / 115’
25. kwiecień Na rauszu reż. Thomas Vinterberg / Dania, Szwecja, Holandia / 2020 / 117’
23. maja Jojo Rabbit reż. Taika Waititi / Nowa Zelandia, USA, Czechy / 2019 / 108’
20. czerwiec Kawa i papierosy reż. Jim Jarmusch / USA, Japonia, Włochy / 2003 / 95’

Pokazy Filmów Ukraińskich

Pokazy Filmów Ukraińskich

Pokazy Filmów Ukraińskich to projekt Fundacji Widowisk Masowych realizowany od 2019 roku we współpracy z Kinem studyjnym Paradox przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa. Projekt ma na celu popularyzację kina ukraińskiego oraz poszerzenie oferty kulturalnej kin studyjnych w Krakowie. W tym roku nasz projekt ma będzie możliwością kontaktu z własną kulturą dla osób z Ukrainy, którzy z powodu wojny przebywają w naszym mieście.
Program projektu można znaleźć na stronie projektu na FB https://www.facebook.com/pokazy.filmow.ukrainskich/