Sok z żuka

Plakat filmu Sok z żuka

Najbliższe projekcje:

27.02 wt. / godz. 18:00 — kup bilet

Sok z żuka

reżyseria: Tim Burton
scenariusz: Michael McDowell, Warren Skaaren
obsada: Alec Baldwin, Geena Davis, Michael Keaton, Winona Ryder
produkcja: 1988, USA
czas trwania: 92'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / in English with polish subtitles

Pokaz 27. lutego o 18:00
Młode szczęśliwe małżeństwo, Adam i Barbara Maitland, mieszka w wielkim domu, w którym bez trudu zmieściłoby się parę rodzin z dziećmi na karku. Niestety, ich radosne życie kończy się, kiedy to wracając autem ze sklepu w mieście, bojąc się o życie pieska stojącego na drodze, Adam ostro skręca i... wpadają do rzeki topiąc się. Wróciwszy do domu, odkrywają, że nie odbijają się w lustrze, a ich dom otacza nie ogródek, lecz wielka, ogromna pustynia, w której grasuje olbrzymi wąż. Będąc duchami, dowiadują się, że przed pójściem do nieba muszą spędzić w domu 125 lat.

Opadające liście

Plakat filmu Opadające liście

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 15:30 — kup bilet
24.02 sob. / godz. 13:40 — kup bilet
25.02 niedz. / godz. 13:40 — kup bilet

Opadające liście

reżyseria: Aki Kaurismäki
scenariusz: Aki Kaurismäki
obsada: Alma Pöysti, Jussi Vatanen, Janne Hyytiäinen
produkcja: 2023, Finlandia
czas trwania: 81'
wersja językowa: Suomi z polskimi napisami

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 15:30 — kup bilet

Premiera 9. luty

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.

Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Club Zero

Plakat filmu Club Zero

Najbliższe projekcje:

23.02 pt. / godz. 20:40 — kup bilet
24.02 sob. / godz. 20:40 — kup bilet
25.02 niedz. / godz. 20:40 — kup bilet

Club Zero

reżyseria: Jessica Hausner
scenariusz: Jessica Hausner, Géraldine Bajard
obsada: Mia Wasikowski, Amir El-Masry, Sidse Babett Knudsen, Elsa Zylberstein
produkcja: 2023, Austria, Wielka Brytania, Niemcy, Francja
czas trwania: 118'
wersja językowa: Angielski, francuski z polskimi napisami

Do prywatnej szkoły przybywa pani Novak (znakomita Mia Wasikowska) prowadząca zajęcia o świadomym odżywianiu. Bezgranicznie ufający jej uczniowie rozpoczynają kolejne odważne eksperymenty, które coraz bardziej się oddalają od bezpiecznych, zdrowych, proekologicznych praktyk w rodzaju mindful eating. Hausner rozciąga swój film między zabawną i ostrą jak brzytwa satyrę a wstrząsający thriller. Tworzy opowieść o zawodnym systemie edukacji, egoistycznych rodzicach, a także zblazowanych i odklejonych od świata wyższych sferach – ten wątek miejscami przypomina szalony spin-off W trójkącie. Club Zero mówi również o sztuce manipulacji i potrzebie bycia częścią społeczności – za wszelką cenę. Jak to u Hausner bywa, film jest wyrafinowany formalnie – każdy kadr perfekcyjnie skomponowano, a kolory w absolutnie każdej scenie są precyzyjnie dobrane.

Pies i robot

Plakat filmu Pies i robot

Pies i robot

reżyseria: Pablo Berger
scenariusz: Pablo Berger i Sara Varon
produkcja: 2023, Hiszpania, Francja
czas trwania: 102'

Na ekranie od 19 stycznia

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.
Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.
Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.
Jak się skończy ta przygoda?

Akademia Pana Kleksa

Plakat filmu Akademia Pana Kleksa

Najbliższe projekcje:

24.02 sob. / godz. 11:30 — kup bilet

Akademia Pana Kleksa

reżyseria: Maciej Kawulski
scenariusz: Krzysztof Gureczny, Agnieszka Kruk, Maciej Kawulski
obsada: Antonina Litwiniak, Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Daniel Walasek, Konrad Repiński
produkcja: 2023, Polska
czas trwania: 125'
wersja językowa: Dubbing polski ( wiek 6+)

Zaczarowany świat wzywa! I to coraz głośniej...

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak. To świat narysowany umysłem dziecka, ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co, jeśli je złamiesz? Ta bajka się dopiero pisze… A piszą ją wybitni polscy aktorzy – m.in. wcielający się w postać Ambrożego Kleksa Tomasz Kot oraz grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. Na ekranie, w roli tajemniczego Doktora, pojawia się również Piotr Fronczewski.

Chłopiec i czapla

Plakat filmu Chłopiec i czapla

Najbliższe projekcje:

23.02 pt. / godz. 11:00 — kup bilet

Chłopiec i czapla

reżyseria: Hayao Miyazaki
scenariusz: Hayao Miyazaki
produkcja: 2023, Japonia
czas trwania: 122'
wersja językowa: Japoński z polskimi napisami

Na ekranie od 2. lutego

Zdobywca Oscara® Hayao Miyazaki ponownie zaprasza do swojego świata. Młody Mahito, z tęsknoty za matką, wyrusza do magicznego miejsca, które dzielą żywi i umarli. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek.

Po stracie matki Mahito wraz ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

„Chłopiec i czapla” to najnowsza, wizjonerska animacja mistrza gatunku Hayao Miyazakiego, który w wielkim stylu powraca na ekrany po dziesięciu latach. Film, okrzyknięty w Japonii arcydziełem, to nie tylko opowieść o stracie i przemijaniu, to także popis niczym nieograniczonej wyobraźni.

Priscilla

Plakat filmu Priscilla

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 17:00 — kup bilet

Priscilla

reżyseria: Sofia Coppola
scenariusz: Sofia Coppola
obsada: Cailee Spaeny, Jacob Elordi, Dagmara Dominczyk, Ari Cohen
produkcja: 2023, USA
czas trwania: 113'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / English with Polish subtitles

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 17:00 — kup bilet

Na ekranie od 9 lutego.

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.
Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland.
To głęboko prawdziwa i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka. To również opowieść cenie, którą przyniosło jej zapłacić.

Obsesja

Plakat filmu Obsesja

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 20:45 — kup bilet
27.02 wt. / godz. 16:00 — kup bilet

Obsesja

reżyseria: Todd Haynes
scenariusz: Samy Burch, Alex Mecha
obsada: Natalie Portman, Julianne Moore
produkcja: 2023, USA
czas trwania: 113'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / English with Polish subtitles

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 20:45 — kup bilet

Na ekranie od 9. lutego
Aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.

Thriller z brawurową rolą Natalie Portman, która prezentuje studium szaleństwa na miarę jej nagrodzonego Oscarem aktorskiego popisu w „Czarnym łabędziu”. To mistrzowsko zrealizowana intryga, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje. Bohaterowie, dla których prawda jest tylko grą pozorów, prowadzą między sobą pełną napięcia, uwodzicielską rozgrywkę: kto jest tu obserwowanym, a kto tak naprawdę obserwatorem?

Katak. Podwodna przygoda

Plakat filmu Katak. Podwodna przygoda

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 11:00 — kup bilet

Katak. Podwodna przygoda

reżyseria: Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay
produkcja: 2022, Kanada
czas trwania: 82'
wersja językowa: Polski dubbing

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 11:00 — kup bilet

Na ekranie od 18. lutego

Katak należy do białuchów – ich nazwa wywodzi się od białego koloru ciała, który zyskują z wiekiem. Niestety, jako jedyny ze swoich rówieśników, Katak jest dalej cały szary. Aby udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem, i spełnić życzenie swojej babci, wyrusza na północ w poszukiwaniu dziadka. Dzielny bohater łączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekonuje się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Podczas swojej przygody na biegunie północnym poznaje siłę rodziny i wreszcie zaczyna czuć się wśród bliskich jak ryba w wodzie!

Pati i klątwa Posejdona

Plakat filmu Pati i klątwa Posejdona

Najbliższe projekcje:

25.02 niedz. / godz. 12:00 — kup bilet

Pati i klątwa Posejdona

reżyseria: David Alaux
produkcja: 2023, Francja
czas trwania: 95'
wersja językowa: Polski dubbing

Na ekranie od 22. lutego

Wielka przygoda małych bohaterów! Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji. Wraz ze swoimi przyjaciółmi przemierzają burzliwe morza i zmierzą się z mitologicznymi stworami, podejmując wyzwanie samego Posejdona.

Pati to bystra mysz, która po cichu marzy o zostaniu wielką bohaterką. Razem z potulnym kotem Samem wiedzie spokojne życie w starożytnej Grecji. Wszystko się zmieni, gdy zazdrosny Posejdon nakazuje mieszkańcom miasta zbudować sobie posąg równie wspaniały jak ten postawiony jego bratu Zeusowi. Aby uratować mieszkańców przed klątwą Posejdona, Pati wyruszy na poszukiwania legendarnego klejnotu. Wraz z kotem Samem, niesfornym ptasim piratem oraz największym bohaterem Grecji Jazonem udadzą się w podróż na tajemniczą wyspę. Na swojej drodze spotkają wrogie cyklopy, stugłową Hydrę i złowieszczego Krakena. Wspólnie zrozumieją, że prawdziwa bohaterka nie musi być wielka! Przygoda czeka!

O psie, który jeździł koleją

Plakat filmu O psie, który jeździł koleją

Najbliższe projekcje:

23.02 pt. / godz. 15:20 — kup bilet

O psie, który jeździł koleją

reżyseria: Magdalena Nieć
scenariusz: Marcin Siemiątkowski, Mojca Tirs
obsada: Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Liliana Zajbert
produkcja: 2023, Polska
czas trwania: 95'
wersja językowa: Polski

Na ekranie od 10. lutego

„O psie, który jeździł koleją” to przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Poruszająca historia przyjaźni dziewczynki i niezwykłego psa-podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc.

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

Ostatni dzień lata

Plakat filmu Ostatni dzień lata

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 19:15 — kup bilet

Ostatni dzień lata

reżyseria: Tadeusz Konwicki
obsada: Jan Machulski, Irena Laskowska
produkcja: 1958, Polska
czas trwania: 59'
wersja językowa: Polski z angielskimi napisami / in Polish with English subtitles

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 19:15 — kup bilet

Ona (I. Laskowska) i on (J. Machulski) spotykają się na nadmorskiej plaży. Kobieta jest dojrzalsza, ale zarazem ostrożniejsza. To jej ostatni dzień nad morzem. Mężczyzna jest młody, wrażliwy, szuka jej bliskości. Ona mocno stąpa po ziemi, on wydaje się nie z tego świata. Przelatujące nad nimi odrzutowce przypominają grozę wojny. Na plaży nie ma nikogo. Bohaterowie w ciągu 6 godzin przybliżają się do siebie i oddalają, co mistrzowsko podkreśla kompozycja ujęć i proporcje sylwetek w kadrach. Historia, której nie da się opowiedzieć, bo cała jest nastrojem zapisanym w ruchomych obrazach.

Debiut Tadeusza Konwickiego, pisarza był pierwszym polskim filmem nowofalowym, powstałym równolegle do francuskiej Nouvelle Vague. Konwicki jako kierownik literacki Zespołu Filmowego KADR zdobył się na eksperyment na marginesie swoich obowiązków, z minimalną ekipą i mikrobudżetem. Zaangażował rodzinę Laskowskich: Jana - operatora, Jerzego - kierownika produkcji, Irenę - aktorkę, a nawet ich matkę. Muzykę podał Adam Pawlikowski, aktor meloman, pamiętny Andrzej z Popiołu i diamentu. Reżyser osiągnął tak ciekawe rezultaty, że kontynuował karierę filmową w wybitnej formie kina autorskiego. Film zdobył Grand Prix na festiwalu filmów eksperymentalnych w Wenecji i na EXPO ’58 w Brukseli.

Pianoforte

Plakat filmu Pianoforte

Najbliższe projekcje:

23.02 pt. / godz. 17:00 — kup bilet
24.02 sob. / godz. 15:15 — kup bilet
25.02 niedz. / godz. 15:15 — kup bilet

Pianoforte

reżyseria: Jakub Piątek
scenariusz: Jakub Piątek
produkcja: 2023, Polska
czas trwania: 89'
wersja językowa: Polski z angielskimi napisami / in Polish with English subtitles

Na ekranie od 23. lutego

Ogromne emocje i szansa, która zdarza się raz w życiu. W trakcie eliminacji jest ich 160, do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie. Odbywa się co pięć lat w Warszawie i biorą w nim udział największej sławy pianiści i pianistki. Na pierwszym planie w filmie „Pianoforte”, który do kin trafi 16 lutego, znajdują się młodzi uczestnicy konkursu z różnych stron świata i ich marzenia.

Swoje życie od dzieciństwa podporządkowali grze na fortepianie i czują się gotowi, żeby stanąć do rywalizacji. Po raz pierwszy w historii mamy szansę obserwować ich zakulisowe katorżnicze przygotowania, ale towarzyszymy im także prywatnie, kiedy odsłaniają swoje barwne, niepokorne osobowości. Niektórzy marzą o graniu w ulubioną grę na konsoli, inni w oczekiwaniu na werdykt spędzają bezsenne noce w warszawskich barach. Nieubłagane reguły konkursu sprawiają, że nie dla wszystkich znajdzie się miejsce na podium. To wciągająca opowieść o dojrzewaniu, buncie i muzyce w cieniu ogromnych oczekiwań.
Nowy film Kuby Piątka był hitem festiwalu Sundance i otrzymał Nagrodę Publiczności w czasie największego polskiego festiwalu filmowego - Millennium Docs Against Gravity.

Dobrzy nieznajomi

Plakat filmu Dobrzy nieznajomi

Najbliższe projekcje:

23.02 pt. / godz. 18:40 — kup bilet
24.02 sob. / godz. 18:40 — kup bilet
25.02 niedz. / godz. 18:40 — kup bilet

Dobrzy nieznajomi

reżyseria: Andrew Haigh
scenariusz: Andrew Haigh, Taichi Yamada
obsada: Andrew Scott, Paul Mescal, Carter John Grout
produkcja: 2023, Wielka Brytania, USA
czas trwania: 105'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / English with Polish subtitles

Na ekranie od 23. lutego

Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem, Harrym (Paul Mescal), całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama (Andrew Scott), mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku. W miarę rozwoju ich relacji Adama coraz bardziej pochłaniają wspomnienia z przeszłości, w pewnym momencie postanawia wrócić do miasteczka, w którym dorastał. Gdy trafia do rodzinnego domu, odnajduje swoich rodziców (Claire Foy i Jamie Bell) takimi, jakich pamięta z dnia ich śmierci przed trzydziestu laty.

Paradox na Leżakach: La chimera

Plakat filmu Paradox na Leżakach: La chimera

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 18:20 — kup bilet
24.02 sob. / godz. 18:15 — kup bilet
25.02 niedz. / godz. 18:15 — kup bilet

Paradox na Leżakach: La chimera

reżyseria: Alice Rohrwacher
scenariusz: Alice Rohrwacher
obsada: Josh O’Connor Carol Duarte, Isabella Rossellini, Alba Rohrwacher
produkcja: 2023, Włochy, Francja, Szwajcaria
czas trwania: 130'
wersja językowa: Włoski z polskimi napisami

Najbliższe projekcje:

22.02 czw. / godz. 18:20 — kup bilet

Każdy ponoć ma swoją Chimerę. Coś, o czym marzy, ale nie może tego zdobyć. Dla grupy drobnych złodziejaszków rabujących okoliczne groby i handlujących archeologicznymi znaleziskami to chęć szybkiego wzbogacenia się. Oznaczałaby ona wybawienie od dalszej pracy. Arthurowi (Josh O’Connor) z kolei przypomina Beniaminę. Kobietę, którą kochał i stracił.

Mężczyzna łatwo się jednak nie poddaje i postanawia rzucić wyzwanie niemożliwemu. Nawet jeżeli oznaczałoby to błąkanie się po mitycznych zaświatach. W poszukiwaniu legendarnych zakopanych drzwi, pozwalających przekroczyć mu próg innej rzeczywistości, Arthur łączy siły z rabusiami. Oferuje im swój talent do wskazywania miejsc, gdzie znajdują się starożytne skarby, w zamian za to, że będą dla niego przekopywać okolicę. Tak rozpoczyna się niezwykła, pełna magii podróż w nieznane…

20 dni w Mariupolu

Plakat filmu 20 dni w Mariupolu

Najbliższe projekcje:

24.02 sob. / godz. 17:00 — kup bilet
25.02 niedz. / godz. 17:00 — kup bilet

20 dni w Mariupolu

reżyseria: Mścisław Czernow
scenariusz: Mścisław Czernow
produkcja: 2023, Ukraina
czas trwania: 94'
wersja językowa: Film z napisami polskimi, angielskimi oraz ukraińskimi.

Pokazy 24-25 luty.

„20 dni w Mariupolu” to wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji: zapis zagłady tytułowego miasta z narażeniem życia zrealizowany przez jedynego korespondenta, który pozostał w nim do końca.
To filmowe dzieło zrealizowane z imponującą formalną dyscypliną trzyma w napięciu od pierwszych minut aż po finał. Niewielu twórców z taką mocą pokazuje bezlitosne okrucieństwo wojny. Czernow i ekipa nie czynią tego jednak, by szokować. Ich intencją jest pozostawienie świadectwa – i wstrząśnięcie sumieniem świata.
Film tylko dla widzów dorosłych.

Paradox na Leżakach: Setki bobrów

Plakat filmu Paradox na Leżakach: Setki bobrów

Najbliższe projekcje:

23.02 pt. / godz. 21:00 — kup bilet
24.02 sob. / godz. 20:25 — kup bilet
25.02 niedz. / godz. 20:25 — kup bilet

Paradox na Leżakach: Setki bobrów

reżyseria: Mike Cheslik
scenariusz: Mike Cheslik, Ryland Brickson Cole Tews
obsada: Ryland Brickson Cole Tews, Olivia Graves, Wes Tank
produkcja: 2022, USA
czas trwania: 108'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / English with Polish subtitles

Szalona slapstickowa komedia prosto z USA. Co zrobisz, gdy w wyniku inwazji humanoidalnych bobrów stracisz cały dorobek życia? Amerykański reżyser Mike Cheslik zabiera widzów w jedyną w swoim rodzaju wyprawę w śnieżne rubieże Wisconsin. Looney Tunes spotyka niemiecki ekspresjonizm i Noc Żywych Trupów w najbardziej nieokiełznanym filmie waszego życia. Jean Kayak po pożarze swojego browaru musi podnieść się z dna i stać najlepszym traperem w Ameryce, a wszystko to by zdobyć serce pięknej córki handlarza futrami.

Tej zimy już nic nie będzie takie samo! Co zrobisz, gdy twoją codziennością zachwieje… inwazja humanoidalnych bobrów? Najbardziej szalone komedia roku, która zachwyciła publikę i krytyków na całym świecie. Czerpiąc garściami z historii kina amerykański reżyser Mike Cheslik przygotował slapstickową bombę i zabawę dla całej rodziny. Jean Kayak po pożarze swojego browaru musi podnieść się z dna i stać najlepszym traperem w Ameryce, a wszystko to by zdobyć serce pięknej córki handlarza futrami.