Jak ocalić smoka

Plakat filmu Jak ocalić smoka

Jak ocalić smoka

reżyseria: Katarina Launing
scenariusz: Katarina Launing
produkcja: 2020, Norwegia, Holandia, Czechy
czas trwania: 82'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +6)

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu?
W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?
Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.

Duch śniegów

Plakat filmu Duch śniegów

Najbliższe projekcje:

06.12 wt. / godz. 20:40 — kup bilet

Duch śniegów

reżyseria: Vincent Munier, Marie, Amiguet
scenariusz: Vincent Munier, Marie, Amiguet
produkcja: 2021, Francja
czas trwania: 92'

Najbliższe projekcje:

06.12 wt. / godz. 20:40 — kup bilet

Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

Wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący film, jaki zobaczycie w tym roku! Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis – przygotujcie się na coś wspaniałego.

Paradox na Leżakach: Paryż, 13 dzielnica

Plakat filmu Paradox na Leżakach: Paryż, 13 dzielnica

Najbliższe projekcje:

07.12 śr. / godz. 21:00 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 21:00 — kup bilet

Paradox na Leżakach: Paryż, 13 dzielnica

reżyseria: Jacques Audiard
scenariusz: Céline Sciamma, Léa Mysius, Jacques Audiard
obsada: Lucie Zhang, Noémie Merlant, Makita Samba, Jehnny Beth
produkcja: 2021, Francja
czas trwania: 106'
wersja językowa: Francuski z polskimi napisami

Najbliższe projekcje:

07.12 śr. / godz. 21:00 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 21:00 — kup bilet

Z okazji premiery "Pięciu diabłów" Léa Mysius jej poprzednia zachwycająca, stylowa love-story, której jest współscenarzystką!
Akcja „Paryża, 13. dzielnicy” rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia młodych bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie (Lucie Zhang) zakochuje się w swoim sublokatorze Camille’u (Makita Samba). Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami – do czasu, gdy poznaje Norę (Noémie Merlant), która jednak ma obsesję na punkcie kogoś innego: Amber (Jehnny Beth), tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce. Jacques Audiard misternie plącze drogi swoich bohaterów, przykleja i odrywa ich od ekranów oraz z niebywałą świeżością i ciętym humorem kreśli portret współczesnych kochanków: śmiało otwierających drzwi do swoich sypialni, ale trzymających serca pod kluczem.

Piękny poranek

Plakat filmu Piękny poranek

Najbliższe projekcje:

09.12 pt. / godz. 17:15 — kup bilet
10.12 sob. / godz. 17:15 — kup bilet
11.12 niedz. / godz. 16:00 — kup bilet

Piękny poranek

reżyseria: Mia Hansen-Løve
scenariusz: Mia Hansen-Løve
obsada: Léa Seydoux, Pascal Greggory, Melvil Poupaud, Nicole Garcia
produkcja: 2022, Francja
czas trwania: 112'
wersja językowa: Francuski z polskimi napisami

Na ekranie od 9.XII

Sandra, młoda samotna matka, regularnie odwiedza swojego chorego ojca. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę. W tym samym czasie ponownie nawiązuje kontakt z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans.

Przytul mnie. Poszukiwacze miodu

Plakat filmu Przytul mnie. Poszukiwacze miodu

Najbliższe projekcje:

06.12 wt. / godz. 16:00 — kup bilet
07.12 śr. / godz. 16:00 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 16:00 — kup bilet

Przytul mnie. Poszukiwacze miodu

reżyseria: Anna Błaszczyk
scenariusz: ekranizacja 'Proszę mnie przytulić" Przemysława Wechterowicza oraz Emilii Dziubak
produkcja: 2022, Polska
czas trwania: 70'
wersja językowa: Polski dubbing (+4)

Najbliższe projekcje:

06.12 wt. / godz. 16:00 — kup bilet
07.12 śr. / godz. 16:00 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 16:00 — kup bilet

Aby spełnić swoje marzenie o wyjątkowym torcie, Miś będzie musiał przekonać Tatusia, że wędrówka przez las ku Złotej Krainie może być przyjemna oraz udowodnić, że jest wystarczająco dorosły, by ruszyć ku nieznanej przygodzie. Zagadkowe wskazówki przekazane bohaterom przez pszczoły wiodą Misie na skraj lasu, gdzie po raz pierwszy skonfrontują się z największą zagadką – tajemniczym i nieodgadnionym światem ludzi.
Co naszym bohaterom przyniesie ta niezwykła wyprawa? Jedno jest pewne, ciepła opowieść o relacji taty z synem rozczuli i pokryje ciepłym miodem najbardziej zatwardziałe serca.

Kobieta na dachu

Plakat filmu Kobieta na dachu

Najbliższe projekcje:

09.12 pt. / godz. 19:15 — kup bilet
10.12 sob. / godz. 18:00 — kup bilet
10.12 sob. / godz. 19:15 — kup bilet

Kobieta na dachu

reżyseria: Anna Jadowska
scenariusz: Anna Jadowska
obsada: Dorota Pomykała, Bogdan Koca, Adam Bobik
produkcja: 2022, Polska, Szwecja, Francja
czas trwania: 96'
wersja językowa: Polski

Na ekranie od 9. grudnia

Anna Jadowska po pięciu latach od swojego ostatniego filmu, Dzikich róż, wraca z nowym tytułem, ponownie w centrum opowieści stawiając kobietę nierozumianą przez otoczenie i trawioną wewnętrzną tajemnicą, spychającą ją na skraj załamania nerwowego.

Mira (Dorota Pomykała) jest kobietą po 60-tce, pracującą jako położna w szpitalu. Cicha i wycofana, wydaje się doznawać ciągłego dyskomfortu w kontakcie ze światem zewnętrznym. Pewnego dnia, wracając do domu, wchodzi do banku, wyjmuje z torebki niewielki nóż i cichym głosem oznajmia, że jest to napad i prosi o pieniądze. Jakkolwiek kuriozalnie by ta scena nie wyglądała, ma ścisłe przełożenie na dalsze losy postaci, która będzie musiała poradzić sobie nie tylko z konsekwencjami tego czynu, ale także z całą otaczającą ją rzeczywistością.
(Agnieszka Pilacińska / Pełna sala)

Pięć diabłów

Plakat filmu Pięć diabłów

Najbliższe projekcje:

06.12 wt. / godz. 18:50 — kup bilet
07.12 śr. / godz. 20:35 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 20:35 — kup bilet

Pięć diabłów

reżyseria: Léa Mysius
scenariusz: Léa Mysius
obsada: Adèle Exarchopoulos, Swala Emati, Sally Drame
produkcja: 2022, Francja
czas trwania: 96'
wersja językowa: Francuski z polskimi oraz angielskimi napisami / In French with Polish and Englishsubtitles

Najbliższe projekcje:

06.12 wt. / godz. 18:50 — kup bilet
07.12 śr. / godz. 20:35 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 20:35 — kup bilet

Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.
Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos). Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.
Pięć diabłów to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto Avy oraz współautorka scenariusza Paryża. 13 dzielnicy.

Słoń

Plakat filmu Słoń

Najbliższe projekcje:

07.12 śr. / godz. 18:50 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 18:50 — kup bilet

Słoń

reżyseria: Kamil Krawczycki
scenariusz: Kamil Krawczycki
obsada: Jan Hrynkiewicz, Ewa Skibińska, Paweł Tomaszewski
produkcja: 2022, Polska
czas trwania: 93'
wersja językowa: Polski

Najbliższe projekcje:

07.12 śr. / godz. 18:50 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 18:50 — kup bilet

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

Czuły film, który mocno przytula i przepełnia nadzieją! Queerowy romans, zdobywca nagrody na festiwalu w Gdyni i jeden z najpiękniejszych debiutów tego roku.

Kociarze

Plakat filmu Kociarze

Najbliższe projekcje:

06.12 wt. / godz. 17:20 — kup bilet
07.12 śr. / godz. 17:20 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 17:20 — kup bilet

Kociarze

reżyseria: Mye Hoang
scenariusz: Mye Hoang
obsada: Nathan Kehn, David Durst, Ridoanul Haque Siyam
produkcja: 2022, USA
czas trwania: 89'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / in English with polish subtitles

Najbliższe projekcje:

06.12 wt. / godz. 17:20 — kup bilet
07.12 śr. / godz. 17:20 — kup bilet
08.12 czw. / godz. 17:20 — kup bilet

"Kociarze" to wzruszająca, piękna i wspaniale nakręcona opowieść o dziewięciu mężczyznach, którzy kochają koty. Reżyserka Mye Hoang na bohaterów swojego filmu wybiera mężczyzn, których dzieli wszystko – zawód, status majątkowy, miejsce zamieszkania czy wiek. Łączy ich jednak miłość do kotów i nieodparta chęć pomocy wszystkim czworonogom, których spotykają na swojej drodze.

W "Kociarzach" śledzimy losy strażaka, aspirującego aktora, kierowcy ciężarówki, kaskadera, prezesa, policjanta, programisty, nauczyciela i bezdomnego imigranta żyjącego na ulicach Nowego Jorku. Życie każdego z nich zostało na zawsze zmienione przez pojawienie się urokliwego futrzaka, którego spotkali na swojej drodze.

W trójkącie

Plakat filmu W trójkącie

W trójkącie

reżyseria: Ruben Östlund
scenariusz: Ruben Östlund
obsada: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Woody Harrelson, Dolly De Leon
produkcja: 2022, Niemcy, Francja, Szwecja, Wielka Brytania
czas trwania: 147'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / in English with polish subtitles

„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.
 
Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!