MAVKA. ЛІСОВА ПІСНЯ

Plakat filmu MAVKA. ЛІСОВА ПІСНЯ

Najbliższe projekcje:

06.12 śr. / godz. 18:00 — wstęp wolny

MAVKA. ЛІСОВА ПІСНЯ

reżyseria: Олег Маламуж, Олександра Рубан
produkcja: 2022, Ukraina
czas trwania: 99'
wersja językowa: українська мова

Najbliższe projekcje:

06.12 śr. / godz. 18:00 — wstęp wolny

Безмежні українські ліси з давніх-давен приховують безліч таємниць і загадок. Тут, серед столітніх дерев, живуть незвичайні міфічні істоти, а серед них — Мавка, Душа і новообрана Берегиня Лісу. Її головне покликання — захищати Ліс та його головний скарб — Джерело життя — від будь-яких зазіхань людей. Pełny opis Лукаш — звичайний сільський хлопець з рідкісним музикальним талантом, який він повністю вкладає у гру на сопілці.

Лукаш мріє все своє життя присвятити музиці. Саме завдяки їй і відбувається неймовірне: Мавка і Лукаш зустрічаються і закохуються одне в одного. Їхній союз і так майже неможливий, але перешкод стає ще більше, коли в селі з’являється пожадлива і всемогутня Килина. Вона обіцяє людям прогрес і добробут, що є лише прикриттям для її справжньої мети — дістатися до Джерела життя. Килина знає, що ключ до нього — Мавка, в серці якої вже оселилося кохання, зробивши її вразливою. Для того щоб використовувати Мавку, Килина вибирає своїм знаряддям закоханого Лукаша і селян, душі яких наповнює злістю і страхом. Чи зможе Мавка врятувати Ліс? Чи зможе музика Лукаша зробити диво і врятувати кохання? Чи зможуть світ людей і світ Лісу об’єднатися проти зла?

W nich cała nadzieja

Plakat filmu W  nich cała nadzieja

Najbliższe projekcje:

03.12 niedz. / godz. 15:45 — kup bilet
04.12 pon. / godz. 20:50 — kup bilet
05.12 wt. / godz. 16:00 — kup bilet

W nich cała nadzieja

reżyseria: Piotr Biedroń
scenariusz: Piotr Biedroń
obsada: Magdalena Wieczorek, Jacek Beler
produkcja: 2023, Polska
czas trwania: 88'
wersja językowa: Polski

Najbliższe projekcje:

03.12 niedz. / godz. 15:45 — kup bilet
04.12 pon. / godz. 20:50 — kup bilet
05.12 wt. / godz. 16:00 — kup bilet

W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem - Robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.

„W nich cała nadzieja” to pierwszy polski film, który porusza temat przyszłości świata w obliczu globalnych katastrof i rozwijającej się technologii.

Niebo nad Berlinem

Plakat filmu Niebo nad Berlinem

Niebo nad Berlinem

reżyseria: Wim Wenders
scenariusz: Wim Wenders, Peter Handke, Richard Reitinger
obsada: Bruno Ganz, Solveig Dommartin, Otto Sander, Peter Falk, Curt Bois, Hans Martin Stier, Elmar Wilms, Sigurd Rachman, Beatrice Manowski
produkcja: 1987, Francja, RFN
czas trwania: 128'
wersja językowa: Niemiecki, angielski, francuski, turecki, hebrajski, hiszpański, japoński z polskimi napisami

Niebo nad Berlinem nagrodzony został m.in. Złotą Palmą w Cannes (Najlepszy reżyser) i zdobył dwie Europejskie Nagrody Filmowe (Najlepszy reżyser, najlepszy aktor drugoplanowy).

Niebo nad Berlinem jest swoistym „powrotem do domu” Wendersa i pierwszym niemieckim filmem po ośmiu latach spędzonych w Ameryce. Jego głównymi bohaterami są aniołowie stróże, przyjazne niewidzialne istoty w prochowcach, które słuchają myśli śmiertelników i próbują ich pocieszyć. Jeden z nich, Damiel (Bruno Ganz), pragnie stać się człowiekiem po tym, jak zakochuje się w pięknej artystce trapezowej Marion (Solveig Dommartin). Peter Falk, który gra samego siebie, pomaga mu przekroczyć tę granicę, wprowadzając go w tajniki drobnych przyjemności życia…

Film stał się kultowy na całym świecie i w 1998 roku doczekał się remake’u pod tytułem Miasto Aniołów z Nicolasem Cage’em i Meg Ryan w rolach głównych.

Buena Vista Social Club

Plakat filmu Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

reżyseria: Wim Wenders
scenariusz: Wim Wenders, Nick Gold
obsada: Octavio Calderon, Ibrahim Ferrer, Eliades Ochoa, Omara Portuondo
produkcja: 1999, Niemcy, USA, Kuba, Wielka Brytania, Francja
czas trwania: 101'
wersja językowa: Hiszpański, angielski z polskimi napisami

Wim Wenders towarzyszył w podróży do Hawany swojemu wieloletniemu przyjacielowi Ry Cooderowi, który napisał już wcześniej muzykę do jego filmów PARYŻ, TEKSAS i KONIEC PRZEMOCY. Reżyser zanurzył się w świecie kubańskiej muzyki: przez kilka miesięcy towarzyszył zespołowi Buena Vista Social Club, najpierw w ich domu w Hawanie, następnie kilka tygodni później, w kwietniu 1998 roku, w Amsterdamie na pierwszym publicznym występie grupy, a jeszcze później, w lipcu 1998 roku, na triumfalnym koncercie w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

W ten sposób podążał za niemłodymi już bohaterami tradycyjnej kubańskiej muzyki na ich drodze od całkowitego zapomnienia do światowej sławy, co stało się w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Myślałem, że kręcę film dokumentalny – powiedział –a tymczasem byliśmy świadkami bajki, której nikt nie mógł sobie wymarzyć.

Dokument muzyczny stał się kinową sensacją i odniósł światowy sukces. Oprócz nominacji do Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego BUENA VISTA SOCIAL CLUB otrzymał m.in. Europejską Nagrodę Filmową, Złotą Niemiecką Nagrodę Filmową, Złotą Kamerę, Brazylijską Wielką Nagrodę Filmową.

Koliber

Plakat filmu Koliber

Najbliższe projekcje:

03.12 niedz. / godz. 19:00 — kup bilet
04.12 pon. / godz. 18:30 — kup bilet
05.12 wt. / godz. 17:45 — kup bilet

Koliber

reżyseria: Francesca Archibugi
scenariusz: Sandro Veronesi, Francesca Archibugi, Laura Paolucci
obsada: Pierfrancesco Favino, Nanni Moretti, Kasia Smutniak, Bérénice Bejo, Laura Morante
produkcja: 2022, Włochy, Francja
czas trwania: 126'
wersja językowa: Francuski, włoski z polskimi napisami

Najbliższe projekcje:

03.12 niedz. / godz. 19:00 — kup bilet
04.12 pon. / godz. 18:30 — kup bilet
05.12 wt. / godz. 17:45 — kup bilet

Na ekranie od 1 grudnia

Skąpana słońcem Toskania, lata 70-te. Błogie wakacje Carrerów upływają na relaksie w rytmie The Beatles, morskich kąpielach i wystawnych kolacjach. Wszystko się zmienia, gdy najstarszy syn, Marco, poznaje piękną Luisę, która na zawsze zagości w sercu chłopaka, zmieniając losy jego całej rodziny. Przez dekady jesteśmy świadkami pełnego emocji trójkąta miłosnego między Marco, tajemniczą Francuzką (Berenice Bejo) a piękną stewardessą (Kasia Smutniak). Oczami bohatera śledzimy niebywałe dzieje Carrerów na tle rzymskich uliczek, śródziemnomorskich klifów i paryskich alejek. To epicka podróż poprzez czas, przestrzeń i porywy serca mężczyzny, którego koleje losu stają się żywą kroniką florenckiego rodu na tle 50 lat włoskiej historii.

Opętanie

Plakat filmu Opętanie

Najbliższe projekcje:

05.12 wt. / godz. 20:15 — kup bilet

Opętanie

reżyseria: Andrzej Żuławski
scenariusz: Frederic Tuten, Andrzej Żuławski
obsada: Sam Neill, Isabelle Adjani, Heinz Bennent
produkcja: 1981, RFN, Francja
czas trwania: 124'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / in English with Polish subtitles

Najbliższe projekcje:

05.12 wt. / godz. 20:15 — kup bilet

Berlin Zachodni w okresie Zimnej wojny. Mark i Anna przechodzą małżeński kryzys spowodowany długotrwałą nieobecnością mężczyzny i romansem kobiety. Kobieta zaniedbuje ich wspólne dziecko i popadając w coraz bardziej skrajne emocjonalne stany zaczyna, które utrudniają porozumienie. Mark próbuje dowiedzieć się, co jest przyczyną dziwnego zachowania swojej żony i ratować ich związek. Sytuacja komplikuje się, kiedy poznaje Helen - do złudzenia przypominającą jego żonę.

“Opętanie” Andrzeja Żuławskiego powstało po przerwanej przez komunistyczne władze realizacji “Na srebrnym globie”. Nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, drugi francuski film artysty, mimo światowego rozgłosu nigdy nie miał oficjalnej szerokiej dystrybucji w Polsce. Przypadek autora “Trzeciej części nocy” nie był odosobniony. Pomimo zagranicznych sukcesów polskich twórców (m.in. “Fuchy” Skolimowskiego, “Miłości w Niemczech” Andrzeja Wajdy, czy właśnie “Opętania” Żuławskiego) o ich dokonaniach rodzima publiczność mogła jedynie usłyszeć lub oglądać wyłącznie na pojedynczych pokazach, gdyż władze komunistyczne w ten sposób chciały niejako ukarać artystów nielojalnych wobec Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W latach 80. możliwość obejrzenia “Opętania” stwarzały wyłącznie Dyskusyjne Kluby Filmowe (także w ramach przeglądów zagranicznej twórczości reżysera). Dla wielu “Opętanie” uchodzi za film kultowy.

Skąd dokąd / In the Rearview

Plakat filmu Skąd dokąd / In the Rearview

Najbliższe projekcje:

03.12 niedz. / godz. 17:30 — kup bilet
04.12 pon. / godz. 17:00 — kup bilet
07.12 czw. / godz. 17:00 — kup bilet

Skąd dokąd / In the Rearview

reżyseria: Maciek Hamela
scenariusz: Maciek Hamela
produkcja: 2023, Polska, Francja, Ukraina
czas trwania: 84'
wersja językowa: Ukraiński, rosyjski, polski, francuski, angielski z polskimi oraz angielskimi napisami

Najbliższe projekcje:

03.12 niedz. / godz. 17:30 — kup bilet
04.12 pon. / godz. 17:00 — kup bilet
07.12 czw. / godz. 17:00 — kup bilet

Początek inwazji Rosji na Ukrainę. Ludzie zawieszeni w czasie i przestrzeni, w obliczu niepewnego tu i teraz, decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają bez zastanowienia do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Samochód przemierza tysiące kilometrów, pełniąc rozmaite funkcje: poczekalni, szpitala, schronu, a przede wszystkim przestrzeni do zwierzeń i wyznań, którymi w sposób naturalny zaczynają dzielić się współtowarzysze podróży z przypadku. „Skąd dokąd” to portret zbiorowy złożony z doświadczeń ludzi, którzy mają jeden cel: znaleźć bezpieczne schronienie. W vanie, ich tymczasowym azylu, zniesione są różnice płci, wieku, koloru skóry, sprawności fizycznej, pochodzenia, tożsamości, poglądów czy wiary. W języku ukraińskim „skąd” (звідки / zvidky) i „dokąd” (куди / kudy), to też rutynowe pytania zadawane podczas próby przebicia się przez liczne punkty kontrolne, rozmieszczone na terenie Ukrainy.

„Skad dokąd” zdobył już blisko 20 nagród i był pokazywany na blisko 50 festiwalach w Polsce i na świecie.

Kicia Kocia pod choinkę

Plakat filmu Kicia Kocia pod choinkę

Najbliższe projekcje:

03.12 niedz. / godz. 14:45 — kup bilet
06.12 śr. / godz. 15:15 — kup bilet

Kicia Kocia pod choinkę

reżyseria: Marta Stróżycka
produkcja: 2023, Polska
czas trwania: 45'
wersja językowa: Dubbing polski ( wiek 4+)

Najbliższe projekcje:

03.12 niedz. / godz. 14:45 — kup bilet
06.12 śr. / godz. 15:15 — kup bilet

Pokazy przedpremierowe 2-3 oraz 6 grudnia!

Kicia Kocia powraca w zimowym wydaniu! Animowana seria o ulubionej kotce młodych widzów stała się wielkim hitem - została obejrzana przez ponad pół miliona widzów w całym kraju. Kolejne, nowe przygody na wielkim ekranie to kolejne zadowolone małe buzie!

W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

Seria o przygodach Kici Koci to bestseller wydawnictwa Media Rodzina. Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej zostały wyprodukowane przez polskie studio EGoFILM. Animacje te są świetną okazją dla dzieci do nauki cennych lekcji życiowych ale także na wspaniałą rozrywkę. „Kicia Kocia pod choinkę” w kinach od 8 grudnia!

Pies i robot

Plakat filmu Pies i robot

Najbliższe projekcje:

06.12 śr. / godz. 16:15 — kup bilet

Pies i robot

reżyseria: Pablo Berger
scenariusz: Pablo Berger i Sara Varon
produkcja: 2023, Hiszpania, Francja
czas trwania: 102'

Najbliższe projekcje:

06.12 śr. / godz. 16:15 — kup bilet

Pokaz mikołajkowy 6.XII

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.
Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.
Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.
Jak się skończy ta przygoda?