64. Krakowski Festiwal Filmowy

Plakat wydarzenia 64. Krakowski Festiwal Filmowy

64. Krakowski Festiwal Filmowy

Krakowski Festiwal Filmowy to najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. To przestrzeń, gdzie wybitni i uznani filmowcy z całego świata spotykają się z debiutantami, a publiczność staje oko w oko z twórcami i bohaterami filmów. To festiwal uroczystych premier i trampolina do międzynarodowej kariery, ale przede wszystkim miejsce spotkań tych, którzy kochają kino - w kameralnych salach legendarnych krakowskich kin studyjnych i w wirtualnym świecie seansów online. Serce dokumentu i krótkiego metrażu bije w Krakowie!

Poprzez filmy przyjrzymy się z bliska fascynującym sytuacjom i poznamy nieznane fakty z historii, odwiedzimy odległe miejsca i zajrzymy w niedostępne rejony, ale przede wszystkim staniemy oko w oko z niezwykłymi bohaterami i staniemy się świadkami ich niesamowitych losów. W centrum filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest człowiek i jego własna opowieść.

Festiwal odbędzie się w formie hybrydowej dniach 26 maja – 2 czerwca 2024 roku w kinach oraz 31 maja – 16 czerwca 2024 roku online w formule VOD na platformie www.krakowfilmfestival.pl

Noc Kin Studyjnych 2024

Noc Kin Studyjnych 2024

Pierwsza z cyklu "Krakowskich Nocy" - Noc Kin Studyjnych!
Już w sobotę, 20 kwietnia, krakowskie kina studyjne otworzą swoje drzwi dla wszystkich miłośników kina!
Dołączcie do naszego święta filmu, gdzie czekać będą na Was specjalnie przygotowane bezpłatne seanse oraz Kinowa Gra Miejska, która zabierze Was w niesamowitą podróż śladami krakowskich kin studyjnych i nie tylko!

Wspólnie z Kino pod Baranami, Kino Mikro, Kino Kijów, Kino Paradox, Kino Agrafka, Kino KIKA, Studyjne Kino SFINKS oraz MUFO świętujemy 5. Noc Kin Studyjnych!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny
Organizator wydarzenia Wydział Kultury Urzędu Miasta w Krakowi

Najbliższe projekcje:

20.04 sob. / godz. 18:15

Imperium światła / reż. Sam Mendes — wstęp wolny

20.04 sob. / godz. 19:30

Wszystko na sprzedaż / reż. Andrzej Wajda — wstęp wolny

20.04 sob. / godz. 20:30

Fabelmanowie / reż. Steven Spielberg — wstęp wolny

20.04 sob. / godz. 23:30

Niedźwiedzie nie istnieją / reż. Jafar Panahi — wstęp wolny