Krakowski Festiwal Filmowy w kinach studyjnych

Plakat wydarzenia Krakowski Festiwal Filmowy w kinach studyjnych

Krakowski Festiwal Filmowy w kinach studyjnych

Kraków, Bochnia, Sucha Beskidzka i Tarnów znalazły się na tegorocznej trasie przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych. Wydarzenie już po raz kolejny organizuje Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa. W programie pięć znakomitych produkcji pokazywanych i nagrodzonych na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Bilety są w cenie 12 zł .

Seanse w ramach przeglądu odbywać się będą od sierpnia do grudnia 2023. Każdego miesiąca na ekrany kin trafi jeden spośród wybranych tytułów. W Krakowie filmy będzie można obejrzeć we wszystkich kinach studyjnych: Kino Pod Baranami, Agrafka, Kika, Paradox, Kijów, Mikro i Sfinks. W Małopolsce – w kinie Marzenie w Tarnowie, Regis w Bochni oraz w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. 

Przegląd zainauguruje pokaz wyróżnionego na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym polsko-rumuńskiego dokumentu “Globus” Clary Kleininger-Wanik. W kolejnych miesiącach publiczność będzie miała okazję obejrzeć podwójnie wyróżniony “Wiraż” Pawła Hejbudzkiego, nagrodzoną Złotym Hejnałem “Ulę” Agnieszki Iwańskiej, uhonorowany nagrodą dla najlepszych producentów “Radical Move” Anieli Gabryel oraz laureata Złotego Lajkonika, film “Twarze Agaty” Małgorzaty Kozery. Pokazom premierowym będą towarzyszyć spotkania z twórcami. 

Więcej informacji na stronie: www.krakowfilmfestival.pl

Wszystkie filmy wyświetlane są z angielskimi napisami.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.

PROGRAM:
wrzesień/październik
Wiraż reż. Paweł Hejbudzki) / Polska / 2023 / 78’

październik
Ula / reż. Agnieszka Iwańska / Polska / 2023 / 72’

listopad/grudzień
Radical Move reż. Aniela Gabryel / Polska / 2023 / 77’

grudzień
Twarze Agaty reż. Małgorzata Kozera / Polska / 2023 / 72’

Wszystkie POKAZY Mojego Szefa

Plakat wydarzenia Wszystkie POKAZY Mojego Szefa

Wszystkie POKAZY Mojego Szefa

Wszystkie POKAZY Mojego Szefa, to seria wydarzeń promujących najnowszy film lubelskiej młodzieżowej grupy filmowej GBL Studios pod tytułem „Wszystkie Alter Ega Mojego Szefa”.

Po znakomicie przyjętym pokazie premierowym na Wirydarzu CK w Lublinie, grupa młodych twórców rusza w Polskę z celem pokazania swojej pracy szerokiej publice.
Na wydarzeniach zorganizowanych w kultowych miejscach na mapie całego kraju publika będzie miała możliwość poznania historii działalności grupki przyjaciół z czasów gimnazjum, ich drogi na ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale, a przede wszystkim obejrzenia ich ostatnich prac.

„Wszystkie Alter Ega Mojego Szefa” to opowieść o z̶w̶y̶k̶ł̶e̶j̶ rozmowie o pracę, która (chyba) nie wydarzyła się naprawdę. Nowy film GBL Studios to zabawa formą łącząca w sobie nawiązania do dobrze znanych formatów rozrywkowych, doprawionych odpowiednią dawką ironii. Historia wyciągająca widza z wygodnego fotela i sadzająca go na krzesło biurowe wprost przed majestat Romualda Forbsa, najbardziej pokręconego z całego uniwersum pokręconych szefów.

W rolach głównych: Przemysław Buksiński (Poławiacze Pereł), Adam Organista, Tomasz Skoniecki

O GBL Studios:

GBL Studios to grupa filmowa powołana do życia przez grupę przyjaciół ze szkolnej ławki. Powstała w 2019 roku i od tego czasu konsekwentie realizuje kolejne filmy fabularne wyświetlane w kinach w całej Polsce oraz za granicą. Wielokrotnie nagradzana za film „Uciekajmy” (2022), twórcy „Puenta już była” (2023).
W skład grupy wchodzą: Filip Opoka, Michał Żyszkiewicz, Agnieszka Wójcik, Jakub Pomorski i Jan Figiel.