FERIE Z KINEM PARADOX: bezpłatne seanse dla mniejszych i większych

Szybcy i śnieżni

Plakat filmu Szybcy i śnieżni

Najblisze projekcje:

21.01 pt. / godz. 10:00 — wstęp wolny

Szybcy i śnieżni

reżyseria: Benoit Godbout
scenariusz: Benoit Godbout
produkcja: 2018, Kanada
czas trwania: 90'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +6)

Do śniegu, gotowi, start! W wielkim saneczkowym wyścigu zwycięzca może być tylko jeden – genialny wynalazca Franki. Liczą się szybkość, spryt i dobra zabawa. Emocje sięgają śnieżnego zenitu, gdy do wyścigu dołącza tajemniczy Zac, a spektakularna maszyna Frankiego nieoczekiwanie rozpada się tuż przed linią mety!
Kto wygra finałowy pojedynek i zgarnie złoty puchar? Czy potrzeba zwycięstwa okaże się silniejsza od przyjaźni i jak wiele można poświęcić dla wygranej? Szykuje się dużo śniegu, dużo śmiechu i dużo zabawy.
Filmowy debiut Igora „Igo” Walaszka, który użyczył głosu Zacowi i zaśpiewał piosenkę otwierającą! Kanadyjska superprodukcja, która zachwyca humorem, wartką akcją i śnieżną aurą.

Jakub, Mimmi i gadające psy

Plakat filmu Jakub, Mimmi i gadające psy

Jakub, Mimmi i gadające psy

reżyseria: Edmunds Jansons
scenariusz: Liga Gaisa, Luize Pastore
produkcja: 2019, Łotwa, Polska
czas trwania: 71'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +9)

Kiedy świat zmienia się nie do poznania a dorośli pozostają bierni, pora by młodzi wzięli sprawy w swoje ręce. Czasem wystarczy się tylko dogadać. Refleksyjny Jakub i dzielna Mimmi stają w obronie parku, w którym zaplanowano postawić drapacz chmur. Kiedy koparki i buldożery wkraczają do akcji, zawiązuje się niezwykły, bo międzygatunkowy sojusz. Dzieci łączą siły z Bossem, czyli... szefem gangu gadających psów. Nie ma czasu do stracenia, trzeba działać, ale nie jest to łatwe, kiedy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. Piękna polsko-łotewska animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku wobec zwierząt, ludzi i miejsc.

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

Plakat filmu Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

reżyseria: Lorenzo Mattotti
scenariusz: Thomas Bidegain, Jean-Luc Fromental, Lorenzo Mattotti
obsada: Roman Gutek, Andrzej Chyra
produkcja: 2019, Francja, Włochy
czas trwania: 82'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +7)

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe, zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

Co w duszy gra

Plakat filmu Co w duszy gra

Najblisze projekcje:

25.01 wt. / godz. 15:45 — wstęp wolny

Co w duszy gra

reżyseria: Pete Docter
scenariusz: Pete Docter, Micke Jones, Kemp Powers
obsada: Polski dubbing - Tomasz Kot, Joanna Koroniewska, Paweł Domagała
produkcja: 2020, USA
czas trwania: 106'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +10)

Joe Gardner nauczyciel muzyki, którego największą pasją jest jazz, otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany by powrócić do swojego ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań.

Sweat

Plakat filmu Sweat

Sweat

reżyseria: Magnus von Horn
scenariusz: Magnus von Horn
obsada: Magdalena Koleśnik, Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna
produkcja: 2020, Polska, Szwecja
czas trwania: 100'
wersja językowa: Polski z angielskimi napisami / with english subtitles (wiek +15)

Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy followersów?

„Sweat" opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, które znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

Luca

Plakat filmu Luca

Najblisze projekcje:

21.01 pt. / godz. 15:45 — wstęp wolny

Luca

reżyseria: Enrico Casarosa
scenariusz: Jesse Andrews , Mike Jones
produkcja: 2020, USA
czas trwania: 100'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +7)

"Luca" to najnowsza animacja studia Disney/Pixar, której akcja rozgrywa się w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

Ella Bella Bingo

Plakat filmu Ella Bella Bingo

Ella Bella Bingo

reżyseria: Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth
scenariusz: Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth
produkcja: 2020, Norwegia
czas trwania: 75'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +5)

Ella Bella i Henry to nierozłączni przyjaciele. Głowy pełne pomysłów dają im mnóstwo frajdy. Jednak, gdy w okolicy pojawia się bajerancki Johnny, wszystko się zmienia. Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa?
Niespożyta energia Elli Belli zaraża wszystkich wokół. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem – Henrym organizują konkurs talentów. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się zawadiacki Johnny. Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą. Ella Bella nie może tego znieść i zmusza Henry'ego do wyboru między Johnnym a nią. Henry nie chce nikogo skrzywdzić i ucieka. Ella Bella i Johnny muszą wyruszyć na poszukiwania, tylko czy uda się odnaleźć Henry’ego na czas? Czy zdążą przed wielkim wydarzeniem? Wspólnie muszą uratować nie tylko konkurs talentów, ale przede wszystkim swoją przyjaźń. Czas na przygodę!

Fritzi – przyjaźń bez granic

Plakat filmu Fritzi – przyjaźń bez granic

Najblisze projekcje:

22.01 sob. / godz. 13:00 — wstęp wolny

Fritzi – przyjaźń bez granic

reżyseria: Matthias Bruhn, Ralf Kukula
scenariusz: Beate Völcker
produkcja: 2019, Niemcy
czas trwania: 86'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +9)

Lato 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. Dwunastoletnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Dziewczyna już wkrótce przekona się czym jest pokojowa rewolucja oraz siła lojalności.

Przyjaciółka Fritzi – Sophie wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę ukochanego pieska o imieniu Sputnik. Jednak jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Pozbawiona swojej najlepszej przyjaciółki, Fritzi przypadkowo trafia na demonstrację. Widzi wokół siebie ludzi, którzy chcą zmienić swój kraj na lepsze. Zainspirowana nietypową sytuacją wpada na sprytny pomysł: musi pomóc Sputnikowi odnaleźć Sophie, bez względu na okoliczności. Z pomocą kolegi z klasy spróbuje przekroczyć pilnie strzeżoną granicę. Wszystko, by pomóc przyjaciółce!

Elfinki

Plakat filmu Elfinki

Elfinki

reżyseria: Ute von Münchow-Pohl
scenariusz: Jan Strathmann
produkcja: 2019, Niemcy
czas trwania: 78'
wersja językowa: Dubbing polski (wiek +4)

Przez ponad 200 lat Elfinki żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Ale pewnego dnia elfinka Elfie, nie mogła już dłużej znieść ciasnoty i braku światła dziennego. Wraz z dwoma towarzyszami wyszła na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu czegoś nowego. Tam spotka ich wiele zabawnych przygód oraz nawiążą przyjaźń z wyjątkową osobą – cukiernikiem Theo. To wszystko przypomni Elfinkom o ich prawdziwym celu w życiu: pomaganiu innym.

Nawet myszy idą do nieba

Plakat filmu Nawet myszy idą do nieba

Nawet myszy idą do nieba

reżyseria: Jan Bubeniček, Denisa Grimmova
scenariusz: Jan Bubeniček, Denisa Grimmova
produkcja: 2021, Czechy, Francja, Polska, Słowacja
czas trwania: 87'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +6)

Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty.
Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem okazuje się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!

Jak ocalić smoka

Plakat filmu Jak ocalić smoka

Jak ocalić smoka

reżyseria: Katarina Launing
scenariusz: Katarina Launing
produkcja: 2020, Norwegia, Holandia, Czechy
czas trwania: 82'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +6)

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu?
W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?
Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.

Wiking Tappi

Plakat filmu Wiking Tappi

Najblisze projekcje:

20.01 czw. / godz. 10:00 — wstęp wolny

Wiking Tappi

reżyseria: Marcin Podolec, Kacper Zamarło i inni
scenariusz: na podstawie ksiązek Marcina Mortki
produkcja: 2018, Polska
czas trwania: 50'

Najblisze projekcje:

20.01 czw. / godz. 10:00 — wstęp wolny

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Plakat filmu Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Najblisze projekcje:

20.01 czw. / godz. 15:45 — wstęp wolny

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

reżyseria: Moa Gammel Ginsburg
scenariusz: Henrik Engström, Mattias Grosin
obsada: Polly Stjärne, Nils Kendle
produkcja: 2020, Szwecja
czas trwania: 82'
wersja językowa: Dubbing polski (wiek +6)

Najblisze projekcje:

20.01 czw. / godz. 15:45 — wstęp wolny

Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa uwielbianego Martina Widmarka.

Na młodych detektywów znowu czekają nie lada wyzwania! Tym razem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stanie przed trudnym zadaniem pojmania rabusia pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte?
Nowa zagadka zmusza nieustraszonych detektywów do zmierzenia się nie tylko z tajemniczym rabusiem pociągów. Lokalna policja zamyka Biuro, jednak to nie powstrzymuje Lassego i Mai, którzy włączają się w poszukiwania złodzieja. Zbierają dowody, analizują fakty, lecz podejrzanych robi się coraz więcej. Do miasteczka zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się pojawi? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

Ainbo Strażniczka Amazonii

Plakat filmu Ainbo Strażniczka Amazonii

Najblisze projekcje:

23.01 niedz. / godz. 13:00 — wstęp wolny

Ainbo Strażniczka Amazonii

reżyseria: Jose Zelada, Richard Claus
obsada: Marek Hucz i Jan Jurkowski z G.F.Darwin, Lila Sikorska, Aleksandra Kowalicka, Tomasz Borkowski
produkcja: 2020, Peru, USA
czas trwania: 100'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +9)

Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta – pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

Inspirowana legendami opowieść o dorastaniu, magii i pierwotnej sile natury. Wspaniała lekcja przyjaźni i ekologii dla wszystkich, którym zależy na szczęściu i dobru naszej planety. „Ainbo - strażniczka Amazonii” to efekt współpracy twórców i producentów „LEGO. Przygoda”, oscarowego „Happy Feet: Tupot małych stóp, „Rodziny Adamsów”, „Kumby”, „Zambezii” oraz hitowych gier wideo „Days Gone” i „Destiny 2”. W polskim dubbingu usłyszymy między innymi Marka Hucza i Jana Jurkowskiego – członków bijącej rekordy popularności Grupy Filmowej Darwin. Czarująca animacja, która przenosi widzów w sam środek amazońskiej dżungli, gdzie królują mityczne stwory, a duchy przodków przybywają z zaświatów, by wyciągnąć ku nam pomocną dłoń.

Kuba Guzik

Plakat filmu Kuba Guzik

Najblisze projekcje:

24.01 pon. / godz. 15:45 — wstęp wolny

Kuba Guzik

reżyseria: Dennis Gansel
produkcja: 2018, Niemcy
czas trwania: 100'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +10)

Fantastyczna podróż na kraniec świata, smoki, magia, piraci i ratowanie zaginionej księżniczki – to wszystko i o wiele więcej czeka na ciekawego przygód chłopca, jego wiernego przyjaciela i ich niezwykłą lokomotywę! Ekranizacja przetłumaczonego na 33 języki światowego bestsellera pt.: „Kuba Guzik i maszynista Łukasz” Michaela Ende – autora książki, na podstawie której powstał słynny film fantasy: „Niekończąca się opowieść”. Wszyscy na pokład – największa przygoda życia rusza pełną parą!
Dawno, dawno temu, pośród szerokich wód oceanu była sobie maleńka wyspa z jedną linią kolejową, dwiema górami i populacją liczącą aż czterech mieszkańców. Pewnego dnia, listonosz przywozi tam tajemniczą paczkę, w której schowany jest mały chłopczyk. Gospodarze przyjmują dziecko z otwartymi ramionami, nazywają go Kuba Guzik i opiekują się nim jak własnym. Po upływie 10 lat od tego zdarzenia, jeden z mieszkańców wyspy – a zarazem najlepszy przyjaciel chłopca – postanawia opuścić wyspę przy pomocy swojej niezwykłej lokomotywy…

Filonek Bezogonek

Plakat filmu Filonek Bezogonek

Najblisze projekcje:

25.01 wt. / godz. 10:00 — wstęp wolny

Filonek Bezogonek

reżyseria: Christian Ryltenius
scenariusz: Johan Bogaeus
produkcja: 2020, Szwecja
czas trwania: 67'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +4)

„Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Ukochana i kultowa postać szwedzkiej literatury dla dzieci w nowej ekranizacji!
Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności!

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.

Dzieci z Bullerbyn

Plakat filmu Dzieci z Bullerbyn

Najblisze projekcje:

26.01 śr. / godz. 10:00 — wstęp wolny

Dzieci z Bullerbyn

reżyseria: Lasse Hallström
scenariusz: Astrid Lindgren
obsada: Anna Sahlin, Henrik Larsson
produkcja: 1986, Szwecja
czas trwania: 91'
wersja językowa: Polski lektor (wiek +6)

Bullerbyn to maleńka wioska w Szwecji składająca się tylko z trzech zagród. Mieszka tam sześcioro dzieci, które dzięki swojej pomysłowości przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie. Film jest ekranizacją powieści Astrid Lindgren o tym samym tytule.

Cruella

Plakat filmu Cruella

Najblisze projekcje:

26.01 śr. / godz. 15:45 — wstęp wolny

Cruella

reżyseria: Craig Gillespie
scenariusz: Dana Fox, Tony McNamara
obsada: Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham
produkcja: 2021, USA
czas trwania: 134'
wersja językowa: Angielski z polskimi napisami / in English with polish subtitles (wiek +15)

Akcja filmu rozgrywa się w Londynie w latach 70. XX wieku na tle punkowej rewolucji i skupia się na na młodej oszustce Estelli. Bystra i kreatywna dziewczyna chce zdobyć sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei, którzy doceniają jej przestępcze skłonności. Razem budują sobie nowe życie na ulicach Londynu. Pewnego dnia modowy talent Estelli zwraca uwagę baronowej von Hellman - legendy mody, która jest niszczycielsko szykowna i złowieszczo stylowa. W jej rolę wciela się dwukrotna zdobywczyni Oscara® Emma Thompson („Howards End”, „Rozważna i romantyczna”). Ich znajomość stanie się motorem serii wydarzeń, które popchną Estellę w mroczne zakamarki jej osobowości i sprawią, że zmieni się w nieokiełznaną, modną i żądną zemsty Cruellę.

Pim i Pom

Plakat filmu Pim i Pom

Najblisze projekcje:

27.01 czw. / godz. 10:00 — wstęp wolny

Pim i Pom

reżyseria: Gioia Smid
produkcja: 2014, Holandia
czas trwania: 70'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +4)

Pim i Pom są najlepszymi przyjaciółmi i mieszkają ze swoją opiekunką. Pewnego dnia jej siostrzenice zabierają koty do parku na piknik, gdzie rozpocznie się seria pouczających dla młodego widza przygód. Czy entuzjazm i odwaga Pima oraz mądrość i ostrożność Poma pomogą im wyjść cało z tarapatów? Czy ich przyjaźń przetrwa? Na szczęście historia ma dobre zakończenie.

Niezwykłe lato z Tess

Plakat filmu Niezwykłe lato z Tess

Najblisze projekcje:

27.01 czw. / godz. 15:45 — wstęp wolny

Niezwykłe lato z Tess

reżyseria: Steven Wouterlood
scenariusz: Laura van Dijk
obsada: Sonny Coops Van Utteren, Josephine Arendsen
produkcja: 2019, Holandia
czas trwania: 80'
wersja językowa: Dubbing polski (wiek +10)

Strach przed samotnością (jest najmłodszy w rodzinie) popycha głównego bohatera filmu do dosyć nietypowego treningu – treningu samotności.
Misterny plan Sama (harmonogram samotnie spędzonych godzin) nie powiedzie się jednak i to z kilku powodów. Przede wszystkim spotka Tess, dosyć tajemniczą i jednocześnie porywającą rówieśniczkę. Po drugie, poznając Tess, zacznie inaczej spoglądać na swoją rodzinę. I jeszcze nowe zrozumienie samotności wejdzie bocznymi drzwiami, znienacka, ale na tyle skutecznie, że Sam, w imię nowego treningu, powiedzmy, niesamotności, zaryzykuje przyjaźń z Tess.

Chłopiec z chmur

Plakat filmu Chłopiec z chmur

Chłopiec z chmur

reżyseria: Nicolas Vanier
scenariusz: Christian Moullec, Nicolas Vanier
obsada: Dominique Pinon, Jean-Paul Rouve, Louise Vazquez, Melanie Doutey
produkcja: 2019, Francja, Norwegia
czas trwania: 100'
wersja językowa: Polski dubbing (wiek +12)

Opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół.

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.