Dyskusyjny Klub Filmowy

Plakat

Dyskusyjny Klub Filmowy

Zapraszam Państwa na Dyskusyjny Klub Filmowy w przyszłym roku 2020. Będzie nim rządził ruch, czyli taniec.

Porozmawiajmy o filmie

Porozmawiajmy o filmie

Zapraszam do wirtualnej sali kina Paradox na poniedziałkowe seanse, którym towarzyszą rozmowy o filmie. Pokazy odbywają się w paradoksowej sali na platformie MojeEkino.pl co tydzień o godzinie 20.00.

Wschód - Zachód

Wschód - Zachód

Pokazy filmów ukraińskich «Wschód-Zachód» to cykliczne wydarzenie pokazów ukraińskich filmów wyprodukowanych w ostatnich kilku latach i spotkania z ich twórcami, które odbywają w soboty oraz niedziele godz. 15:00.
Kraków od dawna słynie ze swojej wielokulturowości i różnorodności. Krakowska ziemia historycznie połączyła różne kultury – polską, czeską, węgierską, niemiecką, żydowską, ruską (łemkowską) oraz ukraińską. Ta tradycja jest kultywowana do dziś – w Krakowie odbywa się wiele multikulturowych i międzynarodowych wydarzeń, które ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i łączą mieszkańców miasta.
Film jest jednym z lepszych środków do budowy porozumienia między narodami w oparciu o sztukę, naukę i kulturę oraz dadzą możliwość zapoznania mieszkańców Krakowa z wiedzą na temat kultury i sztuki ukraińskiej.

Wydarzenie odbywa przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa.

Organizator: Fundacja Widowisk Masowych
Współorganizator: Kino Paradox, Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie
Partnerzy: Ośrodek Ukraińskiej Sztuki i Kultury w Krakowie, Narodowy Centrum Ołeksandra Dowżenki (Ukraina), Ukrainian state film agency, Agencja kreatywna Albo.Tak, portal informacyjny UAinKraków.

Najblisze projekcje:

27.09, niedz. / godz. 15:00

Zestaw filmów krótkometrażowych / reż. Anna Dudko, Olga Hawryłowa, Sergij Melniczenko, Sergij Melniczenko — wstęp wolny — kup bilet

26.09, sob. / godz. 15:00

Zestaw filmów krótkometrażowych / reż. Anna Dudko, Olga Hawryłowa, Sergij Melniczenko, Sergij Melniczenko — wstęp wolny — kup bilet